Sa oled siin

Kõrgetasemeline konverents toob Tallinnasse nimekad e-tervise eestkõnelejad

e-tervise konverents
16.–18. oktoobril Tallinnas toimuval kõrgetasemelisel e-tervise konverentsil „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ astub üles palju nimekaid kõnelejaid (foto: Annika Haas / EU2017EE)

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames toimub 16.–18. oktoobril Tallinnas kõrgetasemeline e-tervise konverents „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ (#eHealthTallinn). Konverentsil astuvad üles mitmed nimekad e-tervise eksperdid Euroopast ja mujalt.

Konverentsil räägitakse, kuidas digitaalne tehnoloogia ja terviseandmete laialdasem kasutus muudab ühiskonda ning tervishoiusüsteemi ja kodanike suhteid. Konverentsile on oodata 700 osalejat ja üle 80 esineja Euroopast, Ameerika Ühendriikidest, Austraaliast, Indiast. Konverentsi raames avaldatakse Tallinna e-tervise deklaratsioon, millega Digitaalse Tervise Koostöökogu kutsub ühinema kõiki e-tervise arengust huvitatud sidusrühmi.

Konverentsi avab Eesti tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski koos ECHAlliance’i juhi Brian O’Connori ning rahvusvahelise e-tervise organisatsiooni HIMSSi uue presidendi ja tegevjuhi Harold “Hal” Wolfiga. Nimekatest kõnelejatest astuvad konverentsil teiste seas veel üles  Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis, Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas ning Rootsi tervishoiu, rahvatervise ja spordiministeeriumi kantsler Agneta Karlsson. Lõpukõne peab Eesti president Kersti Kaljulaid.

„Konverentsil tutvustatakse konkreetseid tegevusi, mille tulemusena muutub Euroopa ühtne digitaalne turg tervisevaldkonnas reaalsuseks, sealhulgas ühiseid tehnilisi standardeid ja isikuandmete kaitse rakendamise põhimõtteid, aga ka ühtset andmetaristut miljonite inimeste terviseandmete kasutamiseks teadustöös nende nõusolekul,“ ütles sotsiaalministeeriumi e-tervise teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo. „Eesti eesistumise jooksul on eesmärk sõlmida kokkulepe nende riikide vahel, kes on valmis neid tegevusi ühiselt ellu viima hakkama, et säilitada Euroopa juhtiv roll tervishoiu arendamisel digitaalsete võimaluste kaudu.“

Kõige enam oodatud kõnelejate seas on e-tervise organisatsiooni Connected Health and Partners HealthCare asepresident Joseph C. Kvedar, Iirimaa e-tervise teenuste juht Richard Corbridge,  Euroopa Rahvatervise Genoomika Keskuse direktor Angela Brand ning e-tervise ekspert Bleddyn Rees. Konverentsile tuleb esinema ka Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi direktor Xavier Prats Monné, Euroopa Liidu riikide ministrid, ministeeriumite kantslerid ning paljud silmapaistvad e-tervise organisatsioonide esindajad Euroopast ja kaugemalt.

„Eesti on olnud aastaid eeskujuks infotehnoloogia kasutamisel ühiskonna hüvanguks. E-tervise konverents Tallinnas keskendub võimalustele, kuidas saaks tehnoloogia abil kogutud informatsiooni nii meditsiinis, tarbijate ja patsientide tasandil kui ka tervishoiu juhtimises paremini ära kasutada,“ ütles HIMSSi president ja tegevjuht Hal Wolf. „See on kõigile erakordne võimalus õppida kõrgelt hinnatud kõnelejatelt, suhelda uuendusmeelsete tervishoiuekspertidega ning avastada enneolematuid saavutusi tervise valdkonnas.“

Konverentsi põnevamad sessioonid võtavad uurimise alla digitaalsest innovatsioonist saadava tulu tervishoiusektoris, m-tervise rakendused, infosüsteemide koostalitlusvõime ja standardite ühilduvuse ning plokiahela tehnoloogia kasutamise võimalused tervishoius. Sessioonides on muu hulgas vaatluse all ka küberturvalisus, pilvandmetöötlus, personaalmeditsiini ja genoomika roll ning liikumine tulemuspõhise tervishoiu suunas.

Veel uudiseid samal teemal

digiregistatuur
15.01.2019|Sotsiaalministeerium

Regionaalhaigla võttis tänasest esimesena kasutusele üleriigilise digiregistratuuri

Täna, 15. jaanuaril käivitati üleriigiline digiregistratuur, mille võttis raviasutustest esimesena kasutusele Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Alates tänasest saab Regionaalhaigla eriarstide vastuvõtule broneerida vastuvõtuaega riiklikus patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Teised haiglavõrgu haiglad liituvad üleriigilise digiregistratuuriga poole aasta jooksul. 

tervishoid
11.01.2019|Sotsiaalministeerium

Nelja aastaga on „Õed tagasi tervishoidu“ programmi kaudu naasnud tervishoidu ligi 100 õde

Sotsiaalministeeriumi projekti "Õed tagasi tervishoidu" raames läbis möödunud sügissemestril täiendkoolituse 26 õde, kes on aastaid olnud seotud mõne muu valdkonnaga. Kokku on nelja aasta jooksul projekti raames koolitatud 91 õde, kellest enamik on asunud ka õena uuesti tööle.