Sa oled siin

Kõrgetasemelise e-tervise konverentsi programm on nüüd avalik

Sotsiaalministeerium, Euroopa tervisetehnoloogiate klaster (ECHAlliance) ja HIMSS Europe avalikustasid 16.-18. oktoobrini toimuva kõrgetasemelise e-tervise konverentsi “Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ programmi. Konverents toimub Eesti EL Nõukogu eesistumise raames ning toob Tallinnasse umbes 700 osalejat.

Konverentsil räägitakse inimeste õigusest juhtida oma terviseandmeid, andmete piiriülesest  ja vabast liikumisest, andmete kasutamisest teadus- ja arendustegevustes ning digitaalse ühisturu tingimuste loomisest tervishoius. Programm on kättesaadav konverentsi veebilehelt www.ehealthtallinn2017.ee. 

Programm koosneb kolmest paralleelsest teemablokist:

“Kodanik, professionaal ja ühiskond” (“Citizen, Professional & Society”) keskendub tervishoius toimuvate digitaalsete muutuste mõjudele nii ühiskonnas tervikuna kui kodanikele ja valdkonna spetsialistidele. Ühtlasi räägitakse ka sellest, millised on ühiskonna ootused 21. sajandi tervishoiusüsteemidele.

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsleri Ain Aaviksoo sõnul loovad e-tervise lahendused paremaid võimalusi inimestele endile oma tervise eest hoolitsemiseks ning tervishoiutöötajatele ravi kvaliteedi tõstmiseks. “Igal inimesel peab olema õigus ja võimalus pääseda ligi oma terviseandmetele – et inimesel oleks kontroll oma tervise üle, peab tal olema kontroll ka oma terviseandmete üle.”

“Digitaalne infrastruktuur, andmed ja tehnoloogia” (“Digital Infrastructure, Data & Technology”) tutvustab viimase aja tipptehnoloogiaid nagu tehisintellekt (AI), masinõpe (machine learning), blokiahela (blockchain ) tehnoloogia, virtuaalreaalsus ning nende kasutamise võimalused tervishoius ja hoolduses.

HIMSS Europe’i tegevjuhi Stephen Bryanti sõnul keskendutakse tervishoiu tulevikule. “Selles teemaplokis tutvustatakse tehnoloogiaid, mis muudavad tervishoidu juba praegu. Soovime kokku tuua tervishoiu ja hoolekande tipptegijad, et arutada, kuidas luua tõeline digitervishoiu ühiskond, mis saab eeskujuks kogu Euroopale, aga ka laiemalt.”

“Toetav keskkond” (“The Enabling Environment”) toob konverensile põnevad arutelud keskkonnast, mis toetab e-tervise arengut Euroopas.

Euroopa tervisetehnoloogia klastri ECHAlliance juhi Brian O’Connori sõnul töötab üle 100 organisatsiooni digitaalse tervishoiu koostöökoguna (Digital Health Society (DHS)) selle nimel, et kiirendada tervisesüsteemide digitaliseerimist. See sessioon esindab väga erinevaid huvigruppe, kes kõik peavad olema tulemuste nimel valmis tegema koostööd.”

Konverentsi programmi valmimist toetab Sotsiaalministeeriumi ja Euroopa tervisetehnoloogiate klastri (ECHAlliance) algatatud digitaalse tervishoiu koostöökogu (Digital Health Society (DHS)). Konverentsi ajal on kavas allkirjastada deklaratsioon (praegu avalikul konsultatsioonil), mis kutsub ELi üles sõlmima piiriüleseid koostöökokkuleppeid, et kiirendada tervisesüsteemide digitaliseerimist kogu Euroopas.

Konverentsi “Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ (#eHealthTallinn) korraldavad Sotsiaalministeerium, Riigikantselei, ECHAlliance ja HIMSS Europe. Kolmepäevane sündmus toob tänavu oktoobris Tallinnasse Euroopa Liidu poliitikakujundajad, liikmesriikide terviseministrid, patsientide organisatsoonid, IT- ja tervisesektori, tervishoiujuhid, arstid ja teadlased.

Digitaalne Euroopa ja andmete vaba liikumine on Eesti ELi nõukogu eesistumise üks prioriteete. Digitaaltehnoloogiate laialdase kasutamise tulemusel tekib tervishoiusektoris suur hulk andmeid, mida saaks kasutada suurandmete analüüsiks. See omakorda toetab haiguste ennetamist ja ravi ning teadusuuringuid ja innovatsiooni. Eesti eesistumise ajal koostatakse ELi nõukogu järeldused, mis on kavas vastu võtta tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) kohtumisel detsembris Brüsselis. 


 

Veel uudiseid samal teemal

vaimse tervise mess
10.10.2018|Sotsiaalministeerium

Minister Sikkut noortele: meelerahu ja tasakaalu hoidmine toob parema vaimse tervise

Täna on ülemaailmne vaimse tervise päev. Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul tuleb vaimse tervise hoidmisega tegeleda iga päev.

kohtumine soome tööministriga
05.10.2018|Sotsiaalministeerium

Minister Sikkut tutvub Soome patsiendikindlustuse süsteemiga

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut viibib täna visiidil Soomes, kus kohtub Soome valitsuse ministritega ning tutvub Soome patsiendi- ja tööõnnetuskindlustuse süsteemidega.