Sa oled siin

Minister Kruuse: Lähte Ühisgümnaasiumis tuleb taastada sobilik õppekeskkond

Lähte Ühisgümnaasium
Lähte Ühisgümnaasium

Tervise ja tööminister Urmas Kruuse külastas täna Lähte Ühisgümnaasiumi, et tutvuda koolis leviva lõhna ja üldise olukorra arenguga. Viimati käis minister gümnaasiumis kuu aega tagasi, kui ebameeldivat lõhna oli veel õhus tunda.

„Arusaadav on, et ebameeldiva lõhnaga keskkonnas on raske keskenduda õppimisele ja töötamisele isegi, kui uuringud näitavad, et õhk ei põhjusta riski tervisele. Kindlasti tuleb leida erinevad lahendusvariandid, et taastada lastele sobiv õppekeskkond,“ ütles minister Kruuse. „Terviseameti tulemused näitavad, et põhjuseid lõhnaprobleemile tuleb otsida põranda seest, mitte õhust. Seda kinnitas ka TTÜ professori Urve Kallavuse poolt läbiviidud tehniline ekspertiisis, kus PVC põrandakate oli liimitud märjale betoonile. See ehitusviga võis põhjustada erinevate keemiliste elementide sattumise õhku, mis võis olla ka halva enesetunde tekitajaks. Loomulik on, et igasugune ebameeldiv lõhn muudab koolis õppimise väga keeruliseks. Üle tuleks vaadata ehitusjärelvalve regulatsioonid ja neid võimalusel ka tõhustada, et vältida sarnaste probleemide tekkimist tulevikus. Oluline on, et kehtestatud nõuded tagaksid hoonetes tervisele ohutu ja heaolu soodustava sisekliima ja seda ennekõike nende ehitiste juures, kus lapsed ja õpetajad viibivad üle poole päevast,“ lisas minister.

Sotsiaalministerium saatis täna ministri allkirjaga kirja ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, milles juhitakse tähelepanu ehitusjärelvalve tõhustamisele. Samuti plaanib tervise- ja tööminister kokku kutsuda ümarlaua, kus osaleksid erinevad eksperdid, et Lähte Gümnaasiumi näitel vältida samalaadsete probleemide tekkimist.

Terviseamet kohtus kuu aega tagasi ka Lähte ÜG-s lastevanematega, kus muuhulgas otsustati siseõhu kvaliteeti parandavate seadmete paigaldamine. Tänaseks on seadmed kooliruumidesse paigaldatud ning esialgne tagasiside on olnud hea. Samuti soovitab Terviseamet lasteasutuste ehitamisel või renoveerimisel edaspidi kasutada madala saasteainete eraldumisega looduslähedasi materjale. Amet jätkab Lähte Ühisgümnaasiumi siseõhu seirega ja hiljemalt kevadeks teeb kokkuvõtte rakendatud meetmete mõjust.
 
Pressiteade
12. detsember 2014