Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

49. nädala eelinfo

06.- 10.12. detsember 2021

 

  • Kõik uue koroonaviiruse tüve riskiriikidest saabujad peavad tegema PCR testi. Omikron-tüve riskiriikidest ehk Lõuna-Aafrika Vabariigist, Botswanast, Malawist, Lesothost, Svaasimaalt (eSwatini), Namiibiast, Mosambiigist, Zimbabwest, Egiptusest ja Türgist saabujad (sealhulgas lapsed) peavad tegema kohe Eestisse jõudes PCR testi.
  • Kuni 16.12 peavad reisilt tulijad täitma piiriületaja ankeedi. Erandeid vaata https://www.terviseamet.ee/et/uudised/terviseameti-tapsustus-piiriuletaja-ankeedi-peavad-taitma-reisijad-kellele-ei-kohaldu 
  • Terviseamet jätkab koos politsei- ja piirivalveametiga järelevalvetegevusi avalikes siseruumides ja üritustel. Lisaks kaubanduskeskustele ja söögikohtadele kontrollitakse ka jõuluturge ja töötubasid. Avalikes siseruumides maski kandmise kohustus kehtib ka teatrites, kontserdil, kinos ja kirikutes. Tähelepanu all on tegevused uisuväljakutel, kus toimub uisulaenutus väikeses siseruumis.
  • Teisipäeval, 7.12 avaldatakse ravimiameti kodulehel www.ravimiamet.ee regulaarne ülevaade vaktsiinide kõrvaltoimetest.
  • Tööandjatel on võimalus tellida oma töötajatele vaktsineerimisalane nõustamine kontaktloengute kui ka veebiloengute näol. Lisainfo: vaktsineerimine@haigekassa.ee.
  • Eesti Haigekassa jätkab vastavalt kohalike omavalitsuste tellimustele SMSide saatmist inimestele, kes ei ole läinud teist vaktsiinidoosi saama, samuti teavitatakse tõhustusdoosist neid täiskasvanuid, kellel on esimesest vaktsineerimise kuurist möödas 5 või 6 kuud.
  • Haigekassa kodulehe COVID-19 rubriik koondab andmeid COVID-19 tõenditega hõlmatuse kohta sektorite, tööandjate, perearstide nimistute kaupa.
  • Algas sotsiaalkindlustusameti vaimse tervise nõustamise teavituskampaania, millega julgustatakse vaimse tervise muredega inimestel kasutama tasuta videonõustamist ja nõustamisliini, et saada esimesele visiidile videosilla vahendusel juba kahe nädala jooksul. Helistada võib tasuta nõustamisliinile numbril 660 4500 (avatud 24/7) või leppida kokku videonõustamine www.palunabi.ee/vaimne-tervis keskkonnas.
 
Viimati uuendatud: 13. detsember 2021