Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ühishoone külastajale

Sotsiaalministeerium asub Tallinnas aadressil Suur-Ameerika tn 1 ministeeriumite ühishoones.

 

Ministeeriumite ühishoones töötavad koos Justiitsministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi teenistujad.

Ühishoone on tööpäeviti avatud kell 9.00-17.00, hoonele pääseb ligi Suur-Ameerika tänava poolselt küljelt ja Pärnu maantee poolselt küljelt. Ühishoone asub ühistranspordiga lihtsalt ligipääsetavas asukohas, lähimad bussi-ja trammipeatused on Kosmos ja Vineeri, rongiga tulles Lilleküla peatus (900 m).

Ühishoone külalised registreeritakse administraatori juures isikut tõendava dokumendi alusel, fuajeest edasi nõupidamiste ruumidesse liiguvad külalised üldjuhul koos saatjaga.

Ühishoonesse ootame kohtumistele ainult terveid haigussümptomiteta inimesi. Külalised peavad ühishoonesse sisenemisel näitama EL digitaalset COVID digitaalset vaktsineerimistõendit või EL digitaalset COVID läbipõdemise tõendit. Kiirendamaks teie sisseregistreerimist, palume võimalusel tõend kohtumise korraldajale ette saata. Ette saadetud tõendeid säilitatakse kuni kohtumise toimumiseni või kuni isiku nõusoleku tagasivõtmiseni. 
Ilma tõendita külalisi ühishoonesse ei lubata.

Ühishoone administraatorite ees olevas fuajees, kui avalikul alal, on maski kandmine kohustuslik. Muudel ühishoone aladel on maski kandmine soovituslik. Koosolekutel on maski kandmine soovituslik ning selle otsustab kohtumise korraldaja. 

Ministeeriumite ühishooneMinisteeriumite ühishoone

 

Parkimine ühishoone juures
 

Ühishoone asub kesklinna tasulises parkimistsoonis. Reisijatel on võimalik sõidukilt maha tulla ja peale minna Suur-Ameerika tänava poolsel küljel selleks ette nähtud nn taskus või Väike-Ameerika tänaval.

Invaparkimiskohad asuvad ühishoone tõkkepuuga piiratud territooriumil Pärnu mnt poolsel küljel (2 tükki, ca 15 meetri kaugusel Pärnu mnt sissepääsust ja ca 30 meetri kaugusel Suur-Ameerika poolsest sissepääsust). Tõkkepuudega piiratud territooriumil asuvaid parkimiskohti on ühishoonet külastades võimalik kasutada omaenda või teenindava sõiduki peatumiseks või parkimiseks, teatades vastavast vajadusest eelnevalt teda kutsuvale teenistujale.

Ühishoone ligipääsetavus
 

Sissepääsud on tänava tasapinnas, kuid ratastoolis külastajatel on  hoonesse mugavam siseneda Suur-Ameerika poolsest küljest, kus on automaatsed liuguksed. Peasissepääsu liugukse avanemisulatus on 120 cm. 

Pärnu mnt poolsele küljele on paigaldamisel karestatud tänavakivi, pöörangute kohad tähistatakse mummukiviga, lisarada on tähistatud invaparkimiskohalt. Ühishoone välisustest sisenedes on 1. korrusel märgitud juhtrajad karestatud teibiga, mis viivad hoone välisustest sisenedes fuajee administraatoriteni ning peale külastaja registreerumist sealt edasi läbi turnikeeväravate 1. korruse nõupidamisruumidesse ja tualettruumi. Esimesel korrusel asuv nõupidamiste ruum Kuusk on varustatud vaegkuuljate jaoks sobivate seadmetega. 

Ühishoone 1. korrusel paiknevad suuremad nõupidamisteruumid, pressiruum, konverentsiruum ja kohvik. -1 korrusel asub söökla, ligipääs sinna on kas trepi kaudu või liftiga. 

Liftid on ligipääsetavad ning kasutatavad ratastoolis liikujale.

Lifti mõõdud:

  • sügavus: 150 cm
  • laius: 150 cm
  • uks: 89 cm

Turnikeeväravate laius: 89 cm

Invatualettruum asub esimesel korrusel ja WC on tähistatud ratastooli märgisega uksel. Invatualettruumi ukseava on ilma lävepakuta ja vastab rahvusvahelistele invanormidele.

Ühishoone avaliku ala plaan

 

 

Ministeeriumi aadress:

Sotsiaalministeerium
Suur-Ameerika 1, 10122 Tallinn
Telefon: 626 9301
Faks: 626 9209
E-post: info@sm.ee
Registrikood: 70001952

Viimati uuendatud: 1. november 2021