Sa oled siin

Uudised

16.02.2017|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas mitteaktiivsete noorte tugisüsteemi loomist

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esitles 16. veebruaril valitsusele plaani mitteaktiivsete noorte jaoks kavandatava tugisüsteemi kohta, mille eesmärk on vähendada mittetöötavate ja -õppivate noorte arvu.
16.02.2017

Sotsiaalministeeriumi juurde moodustatakse lastekaitse nõukogu

Vabariigi Valitsus otsustas täna moodustada sotsiaalministeeriumi juurde lastekaitse nõukogu, kelle ülesanne on riigi lastekaitsepoliitika eesmärkide seadmine ja elluviimine, lapse heaolu tagamist ja õiguste kaitset puudutavate ettepanekute esitamine ning last
15.02.2017|Sotsiaalministeerium

Eesti ja Läti korraldasid esimese eduka ühishanke vaktsiini ostmiseks

Sotsiaalministeerium korraldas koos Läti tervishoiuministeeriumiga esimese eduka rotaviirusvaktsiini ühishanke, millega saavutati kokkuhoid mõlemale riigile.
14.02.2017|Sotsiaalministeerium

Riiklikku pensioni on tänavu kavas tõsta 5,1%

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele 2017. aasta pensioniindeksi eelnõu, mille järgi pensionid tõuseksid tänavu aprillist keskmiselt 5,1%. 
14.02.2017|Sotsiaalministeerium

Riik loob meedikute vastutuskindlustuse

Sotsiaalministeerium esitab kooskõlastamisele tervishoiuteenuse osutaja vastutuskindlustuse loomise väljatöötamiskavatsuse, millega luuakse kohtuväline süsteem patsiendile kahju hüvitamiseks ravi saamisega kaasnenud tüsistuste puhul.
10.02.2017|Sotsiaalministeerium

Riik soovib lisada immuniseerimiskavasse HPV vaktsiini

 
Kaia Iva: Plaanitud muudatustega usaldame perede valikuid ja anname puhkuste ning hüvitiste kasutamisel oluliselt rohkem valikuvõimalusi.
09.02.2017|Sotsiaalministeerium

Valitsus arutas paindlikumat vanemapuhkust

Valitsus arutas tänasel kabinetinõupidamisel vanemapuhkuste süsteemi kaasajastamist, et soodustada töö ja pereelu ühitamist ning hoolduskoormuse võrdsemat jaotumist vanemate vahel. Arutelu jätkatakse uuesti märtsis ning eelnõu on kavas valmis saada sügiseks.
09.02.2017|Sotsiaalministeerium

Märtsis asub ametisse uus riiklik lepitaja

Valitsus kinnitas täna riiklikuks lepitajaks Meelis Virkebau, kes asub tööle 1. märtsist. Riikliku lepitaja ametiaeg on viis aastat. 
08.02.2017|Sotsiaalministeerium

Ümarlaual arutati asendushoolduse kaasajastamist

Võimalikult peresarnase asendushoolduse pakkumiseks on teenuse osutamine kavandatud edaspidi kolmes eri vormis: kutselise hoolduspere, perekodu ja asenduskodu kaudu, selgitati sotsiaalministeeriumis täna toimunud asendushoolduse ümarlaual. 
08.02.2017|Sotsiaalministeerium

Vastsündinud saavad endale automaatselt perearsti

Riigikogu võttis tänasel istungil vastu tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse, millega määratakse vastsündinud edaspidi koheselt ema perearsti nimekirja. Sellega muutub lapsele perearsti saamine lihtsamaks, kuna vanemad ei pea eraldi täiendavate taotlustega tegelema.

Lehed