Sa oled siin

24. aprillini saab kandideerida riiklikuks lepitajaks

Veel pühapäeva, 24. aprillini k.a. saab kandideerida riikliku lepitaja ametikohale. Riikliku lepitaja töö eesmärk on olla kollektiivsete töötülide lahendamisel neutraalne vahendaja, kes aitab osapooltel jõuda mõlemaid rahuldavate tulemusteni.

„Riiklikul lepitajal on väga suur roll sotsiaalse stabiilsuse tagamisel olukorras, kus on tekkinud töörahu katkemise oht, olgu selleks näiteks alampalga või tervishoiutöötajate kollektiivlepingu läbirääkimised,“ ütles sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske. „Töötülide lahendamine on enamasti keeruline protsess, mis eeldab põhjalikku majanduse ja tööõiguse tundmist. Tulevikus võiks riiklikul lepitajal olla ka laiem roll ühiskondlikes protsessides kaasa rääkimisel.“ 

Riikliku lepitaja kandidaat valitakse Sotsiaalministeeriumi korraldatud avaliku konkursi korras. Konkursi komisjon on kolmeliikmeline ning sellesse kuuluvad tervise- ja tööminister, tööandjate keskliidu esindaja ja ametiühingute keskliidu esindaja.

Eestis tegeletakse kollektiivsete töötülide lahendamisega riiklikul tasemel alates 1995 aastast. Lepitaja institutsioon ja kord on kehtestatud “Kollektiivse töötüli lahendamise seadusega”.

Veel uudiseid samal teemal

25.11.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium on strateegiliste partnerite valikuga lõpusirgele jõudmas

Sotsiaalministeeriumi strateegiliste partnerite teise taotlusvooru, milles otsiti koostööpartnereid vaimse tervise, laste heaolu, vanemaealiste ja puuetega inimeste huvikaitse ning võrdse kohtlemise teemadel, laekus kaheksa taotlust ning läbirääkimisi jätkatakse seitsme organisatsiooniga.

Foto perekonnast. Foto: pexels.com
01.11.2019|Sotsiaalministeerium

Riik hakkab valima koostööpartnereid perepoliitika valdkonnas

15. novembril avaneb sotsiaalministeeriumi ja rahvastikuministri koostöös taotlusvoor “Peresõbralik ja lasterikas Eesti“, millega riik otsib strateegilisi partnereid perepoliitika valdkonnas. Tegevuste rahastamiseks on ette nähtud aastas kuni 400 000 eurot hasartmängumaksu toetusi, strateegilisi partnereid otsitakse kaheks aastaks.