Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

66 hooldekodu on saanud kõrge vaktsineerituse eest toetust

„Tõhustusdoosiga on tänaseks vaktsineeritud üle 90% hooldekodude elanikest, kelle puhul on tõhustusdoos immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovituste järgi näidustatud. Neid arve on saatnud ka madalad haigestumiste ja haiglasse sattumise näitajad,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
„Tõhustusdoosiga on tänaseks vaktsineeritud üle 90% hooldekodude elanikest, kelle puhul on tõhustusdoos immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovituste järgi näidustatud. Neid arve on saatnud ka madalad haigestumiste ja haiglasse sattumise näitajad,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Sotsiaalministeerium on tänaseks toetanud rahaliselt 66 hoolekandeasutust, kes on täitnud tingimused kõrge vaktsineerituse saavutamiseks. Toetuse saamiseks peab vähemalt 90 protsenti töötajatest olema kahe doosiga vaktsineeritud ja toetuse summat saab suurendada, kui suur osa hoolekandeasutuse elanikest on kaitstud ka tõhustusdoosiga.

Toetusmeetme maksumus on kokku 823 728 eurot, millest toetusi on välja makstud 391 497 euro eest. Kokku on toetust saanud 66 hooldekodu, suurim väljamakse hoolekandeasutusele oli ca 41 000 eurot. Toetusi saab taotleda 15. jaanuarini.

„Tõhustusdoosiga on tänaseks vaktsineeritud üle 90% hooldekodude elanikest, kelle puhul on tõhustusdoos immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovituste järgi näidustatud. Neid arve on saatnud ka madalad haigestumiste ja haiglasse sattumise näitajad,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Vaatamata sellele ei tohi me valvsust kaotada, sest omikroni viirus võib olla eakatele sama ohtlik, kui varasemad ja tuleb olla valmis uue laine tekkeks. Oluline on jätkata tõhustusdooside tegemist ning pingutusi nakkuskollete ennetamiseks ja puhangutega toimetulekuks.“

Iga täielikult vaktsineeritud töötaja kohta on plaanis maksta 120 euro suurust toetust juhul, kui asutuse töötajatest on kahe doosiga vaktsineeritud vähemalt 90 protsenti. Hooldekodul on võimalik toetussummat 50 kuni 90 protsendi võrra suurendada, kui nad täidavad ka klientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise soovitava sihttaseme. Sel juhul on hooldekodul võimalik saada toetust kokku 180 kuni 228 eurot töötaja kohta. Toetuse minimaalne suurus ühe asutuse kohta on 1200 eurot. Toetusmeetme maksumus kokku on 823 728 eurot.

Toetusi saab taotleda 15. jaanuarini. Toetuse kasutusotstarve jääb toetuse saaja ehk hoolekandeasutuse otsustada vastavalt kohapealsele olukorrale ja vajadustele. Taotlus tuleb esitada ettenähtud ajavahemiku jooksul asutuse juhi digitaalse allkirjaga sotsiaalkindlustusameti e-posti aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee

Esimesel nädalal nakatus 43 hoolekandeasutuse elanikku. Seitse elanikku hospitaliseeriti ning surmajuhtumeid oli kaks, kellest üks oli vaktsineerimata ning teise vaktsineerimiskuur pooleli. Hoolekandeasutuste elanikud moodustasid 0,4% kõigist esimesel nädalal nakatunutest, 3,6% kõigist esimesel nädalal hospitaliseeritutest ning 12,5% kõigist esimese nädala surmajuhtumitest. Kollete arv on madal, kuid lisandus siiski üks uus hooldekodu kolle.

Toetust on saanud:

Iru Hooldekodu, OÜ Kagutuul, SA Jõhvi Hooldekeskus, SA Otepää Tervisekeskus, MTÜ Avinurme Sotsiaal- ja turvakeskus, SA Hiiu Maakonna Hooldekeskus Tohvri, Sihtasutus Aarike Hooldekeskus, OÜ Pariisi Erihoolduskeskus, Väätsa eakate kodu, Mittetulundusühing Iisaku Hooldekeskus, Muhu Hooldekeskuse SA ning SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus, Sihtasutus Tõrva Haigla, Kihelkonna Hooldekodu, Leevi Hooldekodu, Laheda Sotsiaalkeskus, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Räpina Miikaeli Kogudus, Sihtasutus Abja Haigla, Märjamaa Haigla, Mõisaküla Hoolekandekeskus, Sihtasutus Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskus, Rõuge Hooldekodu, Osaühing Ilmara, Väike-Maarja Hooldekodu, Sihtasutus Peipsiveere Hooldusravikeskus, Aktsiaselts Rannapere Pansionaat, Aktsiaselts Räpina Haigla, Piigaste Südamekodu OÜ, Imastu Hooldekodu OÜ, Eakate Hooldekodu, Kuressaare Haigla Sihtasutus, Mittetulundusühing Kääpa Hooldekeskus, Polli Hooldekodu, Sihtasutus Elva Haigla, Sihtasutus Koeru Hooldekeskus, Pilistvere Hooldekodu, Põlgaste Pansionaat, Hageri Hooldekodu MTÜ, Pandivere Pansion OÜ, Osaühing S.K. Rakvere Hooldekodu, Ahula Pansionaat OÜ, Sihtasutus Uderna Hooldekodu, Mittetulundusühing LILLE TURVAKODU, Käru Südamekodu OÜ, OÜ Avitar, Ulvi Kodu, Tammiku Kodu, Sihtasutus Alutaguse Hoolekeskus, Sihtasutus SILLAMÄE HAIGLA, OÜ Nemesten, Kunda Südamekodu OÜ, Sihtasutus Jõhvi Haigla, OÜ Iira Hooldekodu, Mittetulundusühing Iseseisev Elu, Sihtasutus Läänemaa Haigla, Värska Südamekodu OÜ, Tootsi Hooldekodu, Saaremaa Südamekodu OÜ, OP EAKATEKODU OÜ, Järve Südamekodu OÜ, Sihtasutus Narva-Jõesuu Hooldekodu, Sihtasutus Hooldekodu Härmalõng, Maarjamaa Kodud OÜ, OÜ Karjaküla Sotsiaalkeskus ning Mittetulundusühing Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Töötingimuste läbipaistvus ja prognoositavus töösuhte algusest peale on olulised, et töötaja saaks ennast töösuhtes kindlamalt tunda. Nii on ka lihtsam töölepingut sõlmides teha teadlik valik,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Samas ei soovi riik tekitada olulist lisakoormust tööandjatele. Kõiki kehtivaid töölepinguid ei pea hakkama ümber vormistama – meeskonnale info andmiseks sobivad ka muud mõistlikud võimalused, mis on paljudes organisatsioonides juba olemas.“
13.01.2022|Sotsiaalministeerium

Tööandjatel tuleb edaspidi jagada töötingimuste kohta rohkem infot

Valitsus kiitis heaks ja saatis Riigikogusse seadusemuudatused, mis suurendavad töötajate kaitset töösuhetes. Edaspidi tuleb juba enne tööle asumist lisaks tööülesannetele ja tasule teavitada ka paljudest teistest olulistest töötingimustest.

Muusika toidab nii kuulaja hinge kui tegija keret, nii et lasime oma päkapikkudel valmistada menüü meie lemmikpaladest.
23.12.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeeriumi jõulutervitus

Pühad on andmise aeg ning parimad kingid on abikäsi, lahke pilk ja hea muusika. Muusika, mis mõtestab argipäeva või sirutab mõtted sellest eemale, laseb uuesti kogeda juba tuttavat ja sütitab ootuse tulevaste aegade järele.