Sa oled siin

Ain Aaviksoo räägib Cannes Lions’i konverentsil personaalmeditsiini tulevikust

Ain Aaviksoo
„Tuleviku tervishoid on ennetav, personaliseeritud ja inimest kaasav,“ leiab Ain Aaviksoo.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo kinnitati loovusfestivali Cannes Lions raames 18. ja 19. juunil toimuva tervisevaldkonna visioonikonverentsi Lions Health esinejaks. Aaviksoo räägib rahvusvahelistele ekspertidele digilahendustega toetatud personaliseeritud tervisesüsteemist. 

„Personaliseeritud meditsiin on tänu tehnoloogia pidevale arengule järjest käegakatsutavam tulevik, kus inimese tervise- ja geeniandmete abil on võimalik pakkuda patsiendisõbralikke terviseteenuseid nii ennetuseks kui vajadusel ka raviks,“ ütles Aaviksoo. „Tuleviku tervishoid on ennetav, personaliseeritud ja inimest kaasav.“

Aaviksoo sõnul on Eesti eeliseks tehnoloogiline võimekus turvaliselt uusi lahendusi proovida. „Meil on X-tee näol olemas taristu, mis võimaldab turvaliselt jagada ja kasutada inimeste kohta erinevates allikates, sh geenivaramus olemas olevaid andmeid. Samuti on inimestel endil kõrge valmisolek, et olemasolevaid andmeid kombineerides saada uudseid ja mugavaid teenuseid. Ühendades kõik need erinevad tingimused, on võimalik luua lahendusi, mis aitavad inimestel oma tervist hoida, monitoorida ja probleeme ennetada,“ sõnas Aaviksoo.

Cannes Lions Health konverentsil esitleb Ain Aaviksoo visiooni täielikult personaliseeritud tervisesüsteemist, mida toetavad digitaalsed lahendused. Esitluse osaks on ka auditooriumile mõeldud DNA-testi demonstratsioon, mille läbiviimist juhendab Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu kommunikatsioonijuht Annely Allik.

Eestis on personaalmeditsiini arendamiseks valmimisel „Eesti personaalmeditsiini arendamise ja tervishoius rakendamise riiklik programm 2016-2020“. 

 

Veel uudiseid samal teemal

perearstitarkvara
20.02.2020|Sotsiaalministeerium

Valitsus kaasajastas tervise infosüsteemi põhimäärust

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks tervise infosüsteemi põhimääruse muudatused, mis võimaldavad võtta kasutusele perearstide kliiniliste otsuste tugisüsteemi. Otsustustugi jõuab perearstide kasutusse 1. aprilliks. 

haiglavõrk
14.02.2020|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium asub koostöös Euroopa Komisjoniga analüüsima Eesti haiglavõrgu korraldust

Sotsiaalministeerium asub koostöös Euroopa Komisjoniga analüüsima Eesti eriarstiabi ja haiglavõrgu korraldust. Euroopa Komisjon sõlmis 2019. aasta lõpul projekti elluviimiseks lepingu Iiri konsultatsioonifirmaga AARC, lisaks moodustati sotsiaalministeeriumi juurde tervishoiu erialaorganisatsioonide esindajatest koosnev projekti juhtkomisjon.