Sa oled siin

Ain Aaviksoo räägib Cannes Lions’i konverentsil personaalmeditsiini tulevikust

Ain Aaviksoo
„Tuleviku tervishoid on ennetav, personaliseeritud ja inimest kaasav,“ leiab Ain Aaviksoo.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo kinnitati loovusfestivali Cannes Lions raames 18. ja 19. juunil toimuva tervisevaldkonna visioonikonverentsi Lions Health esinejaks. Aaviksoo räägib rahvusvahelistele ekspertidele digilahendustega toetatud personaliseeritud tervisesüsteemist. 

„Personaliseeritud meditsiin on tänu tehnoloogia pidevale arengule järjest käegakatsutavam tulevik, kus inimese tervise- ja geeniandmete abil on võimalik pakkuda patsiendisõbralikke terviseteenuseid nii ennetuseks kui vajadusel ka raviks,“ ütles Aaviksoo. „Tuleviku tervishoid on ennetav, personaliseeritud ja inimest kaasav.“

Aaviksoo sõnul on Eesti eeliseks tehnoloogiline võimekus turvaliselt uusi lahendusi proovida. „Meil on X-tee näol olemas taristu, mis võimaldab turvaliselt jagada ja kasutada inimeste kohta erinevates allikates, sh geenivaramus olemas olevaid andmeid. Samuti on inimestel endil kõrge valmisolek, et olemasolevaid andmeid kombineerides saada uudseid ja mugavaid teenuseid. Ühendades kõik need erinevad tingimused, on võimalik luua lahendusi, mis aitavad inimestel oma tervist hoida, monitoorida ja probleeme ennetada,“ sõnas Aaviksoo.

Cannes Lions Health konverentsil esitleb Ain Aaviksoo visiooni täielikult personaliseeritud tervisesüsteemist, mida toetavad digitaalsed lahendused. Esitluse osaks on ka auditooriumile mõeldud DNA-testi demonstratsioon, mille läbiviimist juhendab Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu kommunikatsioonijuht Annely Allik.

Eestis on personaalmeditsiini arendamiseks valmimisel „Eesti personaalmeditsiini arendamise ja tervishoius rakendamise riiklik programm 2016-2020“. 

 

Veel uudiseid samal teemal

perearstitarkvara
19.09.2019|Sotsiaalministeerium

Eesti Perearstide Selts saab 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega antakse Eesti Perearstide Seltsile viieks aastaks 435000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks. Toetuse andmise eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis oleksid senisest kasutajasõbralikumad ja toetaks perearste nende igapäevatöös.

patsiendiohutus
17.09.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik: Patsiendikindlustus aitab muuta tervishoidu ohutumaks

Patsiendikindlustuse loomisega astume kogu tervishoiusüsteemiga uude ajastusse, kus patsientide huvid saavad senisest paremini kaitstud ning süsteem toetab ohutumat ja kvaliteetsemat ravi, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna, ülemaailmsel patsiendiohutuse päeval Põhja-Eesti Regionaalhaiglas toimunud pressibriifingul.