Sa oled siin

Aktiivne kogukond aitab arendada hoolekandesüsteemi

Valkla Erihoolekandeasutus
Valkla Erihoolekandeasutus
Täna kohtusid juba kolmandat korda, kuid seekord Sotsiaalministeeriumis Valkla kogukonna liikmed, AS Hoolekandeteenuse, Sotsiaalministeeriumi ning teiste organisatsioonide esindajad. Kohtumisel arutati hoolekandesüsteemi edasist arengut ning selle haakumist kogukonna ootuste ja soovidega.
 
„Hea on, et meil on aktiivne kogukond, kes tahab laiemalt kaasa rääkida ning planeerida edasisi arenguid hoolekandesüsteemis, et muuta elanike elu hoolekandeasutuste läheduses paremaks,“ ütles sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt. „Saabuval sügisel sõnastame konkreetsed tegevused erihoolekande visioonide elluviimiseks. Kaasame ka Valkla kogukonna liikmed, et toetada keskkonda sobivat, jätkusuutlikku ja teenuse kvaliteeti tagava erihoolekandesüsteemi arendamist. Kindlasti aitab sellele kõigele kaasa ka Valkla Erihoolekandeasutuse uus juht, keda kogukonna liikmed tunnustasid oma entusiasmi ja tulevikku vaatava visiooni eest,“ lisas minister Kütt.
 
Eestil on kasutada 56 miljonit eurot Euroopa Struktuurfondi toetust, et ümber korraldada hoolekande infrastruktuur. Kava planeerimisel ei tohiks kindlasti ära unustada asjaolu, et Eesti riik suudaks ka pärast 2020. aastat asutusi ja teenuseid ülal pidada, kui struktuuritoetused lõppevad.
 
Edasistesse arengutesse panustasid esindajad ka Sotsiaalkindlustusametist, MTÜ Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liidust, Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudist ning arhitektid. Uus kohtumine on planeeritud septembri esimesse poolde.