Sa oled siin

Algab tuleviku terviseteenuste seminaride sari

Täna alustab Meriton Conference and Spa hotellis tuleviku terviseteenuste seminari sari. E-tervise rakkerühma korraldataval esimesel seminaril arutatakse digitaalsete ravimite ja tervise jälgimise tuleviku üle.

„Me oleme kõigs eluvaldkondes kogenud, et e-lahendustel ei ole piire. Kõik meie ümber areneb ja muutub digitaalsemaks. Sama on juhtumas ka tervise valdkonnas – röntgenpilti ei ilmutada laboris vaid tehakse silmapilgu jooksul kättesaadavaks parimale arstile konsulteerimiseks sadade või tuhandete kilomeetrite kaugusel,“ ütles Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo. „Paigale jäämine oleks viga, sest järjest suurem hulk inimesi ootab paremaid teenuseid väga aeglaselt kasvavate rahaliste võimaluste juures. E-teenused on kõikjal teinud võimatu võimalikuks ning see on ainuke valdkond, kus Eestil on suhteline konkurentsieelis maailmas eestvedajaks olemisel. Seminaride eesmärk ongi tutvustada uudseid lahendusi e-tervise maailmas ja arutleda meie valmisoleku ja innovaatiliste lahenduste rakendamisvõimaluste üle Eestis,“ lisas asekantsler Aaviksoo.

Esinejad Euroopast ja Ameerikast kirjeldavad tulevikuvisiooni, mis põhineb uudsetel juba loodud tehnoloogilistel ja korralduslikel lahendustel. Sellistel, mis potentsiaalselt võivad tuua kaasa murrangu e-tervises ja laiemalt tervisevaldkonnas.

Üks esinejatest, Andrew Thompson, on ettevõtte Proteus Digital Health asjatundjatest. See ettevõte arendab digitaalseid tooteid, mis koguvad ja analüüsivaid erinevaid käitumuslikke, füsioloogilisi ja ravimõõdikuid. Nad on turule toonud koostöös ravimifirmadega digitaalsed ravimid, milles sisalduva mikrosensori abil saavad nii tervisetöötajad kui ka patsiendid ja nende lähedased reaalajas infot ravimi võtmise aegade ja mõju kohta.

Seminaride avalöök on täna 18. märtsil kell 9.00 Grand Meriton Conference and Spa Hotellis.

18.03.2015

Armo Vask
Sotsiaalministeerium
meediasuhete nõunik
armo.vask@sm.ee
Tel: 626 9304
Mob: 5666 8581