Sa oled siin

Asekantsler Kuuse: oluline on otsida uut lähenemist

KUMU kunstimuuseumi auditooriumis toimub täna Eesti Puuetega Inimeste Koja iga-aastane konverents, mis sel aastal kannab nime „Töövõimereform – pead tööle!“. Nagu ürituse ametlik nimi juba ütleb, saab seekord palju kõne- ja mõtteainet just töövõimereform. Konverentsi korraldatakse rahvusvahelise puuetega inimeste päeva puhul.

Ürituse juhatavad sisse Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm ja Riigikogu esimees Eiki Nestor. Konverentsi esimeses pooles räägitakse, mis olulisi muudatusi töövõimereform endaga kaasa toob ja milline on selles töötukassa roll. Ettekannetele järgneb paneeldiskussioon, millest võtab osa sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse. Teises pooles keskendutakse uutele väljavaadetele ja innovatsioonile. Jutuks tuleb möödunud nädalavahetusel toimunud Garage48, mille töögrupid lõid uusi IT-lahendusi puuetega inimeste toimetuleku toetamiseks. Samas sessioonis toimub Puuetega Inimeste Koja tänu- ja tunnustusüritus, millest võtab osa tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. 

„Töövõimereform loob inimestele enam võimalusi aktiivseks ühiskonnaelus osalemiseks ja ühendab erinevad osapooled lahendusi otsima,“ tõdes asekantsler Kuuse. „Oluline on leida üles uuenduslikud ja praktilised ideed nii inimese, kogukonna kui ka riigi tasandil ning need ellu viia. Garage48 oli suurepärane sündmus, mille jooksul pakkusid meeskonnad, koostöös puuetega inimestega, välja huvitavaid ja kasulikke abivahendeid. Kogemused ja teadmised on olemas ja nendele tuginedes saab luua väga häid uuendusi,“ lisas Kuuse. Sotsiaalala asekantsler pidas oluliseks rõhutada ka inimeste enda pealehakkamist loodud võimaluste kasutamisel.