Sa oled siin

E-sigarettide ja nende täitevedelike koostise kohta tuleb aru anda

Tuletame meelde, et e-sigarettide ja nende täitevedelike tootjatel ning edasimüüjatel tuleb hiljemalt sel pühapäeval, 20. novembril esitada aruanne oma toodete koostise kohta.

Tänavu 20. mail võeti üle Euroopa Liidu tubakadirektiiv, mis sätestab uued nõuded ka e-sigarettidele. Direktiivi järgi peavad e-sigarettide ja nende täitevedelike tootjad ning maaletoojad esitama hiljemalt 20. novembriks elektroonilises vormis aruande oma toodete koostise kohta. 

20. novembriks tuleb esitada aruanne nende toodete kohta, mis on viidud turule enne 20. maid 2016. Direktiivi nõuetele mittevastavaid tooteid on võimalik müüa kuni 20. maini 2017 ning nende kohta aruannet esitama ei pea. Uutest toodetest tuleb teavitada vähemalt kuus kuud enne toote kavandatavat turule viimist või juba turul oleva toote iga olulise muudatuse korral. 

Aruanne esitatakse Euroopa Komisjoni poolt loodud elektroonilises süsteemis ning täpsemat infot saab leida Terviseameti kodulehelt

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19
27.02.2021|Sotsiaalministeerium

Tervisevaldkonna peaeesmärkideks on COVID-19 kriisi ületamine, Eesti inimeste tervena elatud eluea pikendamine ja ebavõrdsuse vähendamine tervises

Vabariigi Valitsuse tegevuskava aastateks 2021-2023 seab tervisevaldkonnas eesmärgiks COVID-19 pandeemiast väljumise, Eesti inimeste tervena elatud eluea tõstmise ning ebavõrdsuse vähendamise tervises. COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks pikendatakse haigushüvitise maksmist alates 2. haiguspäevast kuni 2021. aasta lõpuni ning kavas on võimaldada maist alates tasuta kodulähedast COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile Eesti inimestele.

COVID-19 vaktsineerimine
20.02.2021|Sotsiaalministeerium

Iga viies üle 80-aastane on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud

Sel nädalal on Eestis tehtud üle 18 600 vaktsineerimise, mis on uus rekord ning vaktsineerimisi tehakse nädalavahetusel. Vähemalt ühe vaktsiinidoosi on praeguseks saanud 61 316 inimest ja mõlemad vaktsiinidoosid 25 831 inimest, kokku on vaktsineerimisi tehtud 87 147. Üle 80-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud viiendik. Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt nii riskirühma kuuluvate inimeste kui ka eesliinitöötajate vaktsineerimine.