Sa oled siin

E-tervishoiu digitaalvõimekuse arendamist asub juhtima senine Maanteeameti IT juht Imbi Kivi-Sild

Imbi Kivi-Sild töötab tulevikus Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni valdkonna asekantsleri Ain Aaviksoo alluvuses digitaalvõimekuse arendamise osakonna juhina. Tema peamiseks eesmärgiks on muuta e-tervishoiu teenuste kasutamine sama lihtsaks ja mugavaks nagu see on tänasel hetkel Maanteeametis.

Asekantsler Ain Aaviksoo sõnul luuakse ministeeriumi juurde tugev e-teenuste arendusmeeskond, kes koostöös tervisevaldkonnaga (tervishoiuteenused, ravimid, rahvatervis) tagab erinevate arendusprojektide omavahelise kooskõla ja partnerite kaasatuse. Tema sõnul on see  kasutajasõbralike IT lahenduste oluline eeltingimus. „2014. aastal avaldatud Riigikontrolli audit kritiseeris jõuliselt senist praktikat, kus e-tervishoiu strateegiliste valikute tegemine toimus väljaspool ministeeriumit – E-Tervise Sihtasutuses. Viimane jätkab edaspidigi teenuste väljaarendamist, kuid strateegilised otsused tehakse koos tervisevaldkonnaga ministeeriumi tasandil. Sellise tegutsemise õigsust näitab ka senine teiste riikide kogemus,“ lisas Aaviksoo.

Imbi Kivi-Sild on 2005. aastast alates tegelenud infotehnoloogia alaste toodete ning teenuste arendamisega esmalt Elektrilevis ja Eesti Energias. Olulisim sellest perioodist on seotud elektri vabaturu ettevalmistusega. Viimased kolm aastat on ta juhtinud Maanteeameti infotehnoloogia osakonda, mille käigus ehitas üles kaasaegse IT osakonna ja käivitas ameti arendusprojektide portfelli juhtimise. Sel aastal tunnustati maanteeameti e-teenuseid parima avaliku sektori teenuse auhinnaga. Lisaks on ta töötanud välja erinevaid juhend- ja näidismaterjale avaliku sektori e-teenuste arendamiseks.

Imbi Kivi-Sild sõnul on ta olemuselt käivitaja ja looja. „Mulle meeldib uurida ja avastada ning olen kangekaelselt sihikindel. Oma tugevusteks pean süsteemitaju ja analüüsivõimet ning tehnilist taiplikust. Olen elurõõmus ja tean, et heaga saab rohkem kui kurjaga,“ lisas Kivi-Sild

„E-tervishoiu strateegia 2020“ on kõigi tervishoiu osapoolte ühisnägemus tervishoiuprobleemidest, mille lahendamiseks kasutatakse digitaalseid lahendusi. Strateegia rakenduskava lepitakse kokku 2016. aasta märtsikuus. Sellest hetkest alates on eesmärgiks vähemalt kord kvartalis luua mõni uus e-teenus või täiendada olemasolevat. Järgmise viie aasta jooksul on plaanis tõsta investeeringud e-tervishoidu seniselt ühelt protsendilt kahele protsendile tervishoiu kogueelarvest ehk kuni 20 miljoni euroni aastas. E- tervishoiu strateegia rakendamine võimaldab patsientidel senisest suuremal määral osaleda tervishoiusüsteemi kvaliteedi parandamisel ja saada oma tervise osas professionaalset ning kiiret abi. Näiteks tänasel päeval jäävad ligi pooled patsiendid ilma haiglajärgsetest tugitegevustest. E-Tervishoiu strateegia rakendamise järel liigub info patsiendi edasise raviplaani kohta otse pere- või eriarstini ja seega on ravi tervikuna tulemuslikum.

E-tervise strateegia valmis Riigikantselei eestvedamisel koostöös Sotsiaalministeeriumiga tegutsenud rakkerühma 15 kuuse töö tulemusena. Valitsuskabinet arutab strateegiat järgmisel nädalal. Rakkerühmas olid esindatud kõik huvipooled patsientide, arstide, haiglate, eri ministeeriumide ja ettevõtjate hulgast.

Veel uudiseid samal teemal

koroonavaktsiin
17.09.2020|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas 1,5 miljoni euro eraldamist COVID-19 vaktsiinide ettemaksuks

Vabariigi Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel 1,5 miljoni euro eraldamist Eesti sissemakseks Euroopa erakorralise toetuse instrumenti, et finantseerida COVID-19 vaktsiinide eelostulepinguid, mis aitavad tagada vaktsiini jõudmise Euroopa Liidu riikidesse. Euroopa Komisjonil on esialgu kavas sõlmida eelostulepingud seitsme vaktsiinitootjaga.

apteeker
09.09.2020

Sotsiaalministeerium soovib apteekri lähtetoetuse tingimusi paindlikumaks muuta

Sotsiaalministeerium esitas Riigikogus menetluses oleva ravimiseaduse muutmise eelnõule 205 SE muudatusettepanekud, millega muuhulgas soovitakse apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks muuta. Muudatuse eesmärk on motiveerida proviisoreid või farmatseute asuma tööle Eesti piirkondades, kuhu proviisorite ja farmatseutide leidmine on praktikas osutunud keeruliseks.