Sa oled siin

Eesti ja Moldova arendavad meditsiinialast koostööd

Täna kirjutasid tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev ning Moldova terviseminister Mircea Buga alla kahe riigi vahel sõlmitud tervisealase koostöölepingu tegevuskavale.

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljevi sõnul tekitab mistahes valdkonnas kahe riigi kogemuste vahetamine uusi ideid. „Samuti aitab selline koostöö aru saada, kas oma riigis liigutakse õiges suunas või et mõni tegevus vajab muudatusi. Eesti tervisesüsteemi on tunnustanud nii Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kui Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) ning me jagame meelsasti oma häid praktikaid ja kogemusi ka meie arengukoostöö partnerriikidega,“ lisas minister.

Osapooled sõlmisid koostöölepingu 13. veebruaril 2014. aastal Moldova pealinnas Chișinăus. Täna allkirjastatud tegevuskava kohaselt arendavad kahe riigi ministeeriumid koostööd tervise ja meditsiiniteaduste vallas ning jagavad kogemusi tervishoiuteenuste korralduse, tervisesüsteemi rahastamise, e-tervise arendamise, ravimipoliitika väljatöötamise, nakkus- ja muude haiguste jälgimise ning ohjamise kohta. Samuti korraldatakse õppevisiite, koolitusi ning töötatakse välja ühiseid teadusprojekte tervise valdkonnas. Tegevuskava näeb ette tegevused selleks ja järgmiseks aastaks.