Sa oled siin

Eesti teeb Hiinaga meditsiinikoostööd

Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev
Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev sõlmis täna sotsiaalministeeriumis Eesti-Hiina tervise- ja meditsiinikoostöö memorandumi.
 
Memorandumi allkirjastasid Eesti Sotsiaalministeerium ja Hiina Rahvavabariigi Rahvatervise ja Pereplaneerimise Komitee, keda esindas aseterviseminister Sun Zhigang.
 
Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul on allkirjastatud dokumendi laiem eesmärk terviseedendus ning see loob raamistiku kahe riigi vaheliseks koostööks. „Kuna Eesti ja Hiina suurused on erinevad, on meil palju neid valdkondi, milles saame teineteisele kasulikud olla ning vastavat kogemust tervise ja meditsiini valdkonnas jagada,“ rääkis Vassiljev. „Nii näiteks pakub Eestile huvi e-tervise valdkond, milles on ka Hiina olnud aktiivne. Samas tundsid Hiina esindajad huvi Eesti ravikindlustussüsteemi vastu,“ ütles minister.
 
Memorandumis lubavad Eesti ja Hiina arendada koostööd tervishoiusüsteemi ümberkorraldamise, haiguste ennetamise ja tervisekontrolli, ravimipoliitika ning meditsiiniuuringute valdkondades, samuti muudel kahele riigile ühist huvi pakkuvatel teemadel.

Veel uudiseid samal teemal

pfizer/bioNTech vaktsiinid
15.01.2021|Sotsiaalministeerium

Riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon 2. vaktsiinidoosi edasi lükkamist ei toeta

Sotsiaalministeeriumi juures kogunes 13. jaanuaril riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon, kes arutas COVID-19 vaktsineerimisega seotud küsimusi. Muuhulgas oli kõne all COVID-19 vaktsineerimise plaani uuendamine, riskirühmade täpsem prioriseerimine ning võimalik Pfizer/BioNTech vaktsiini kahe süsti vahelise intervalli pikendamine. Komisjon praegu vaktsiini 2. doosi edasi lükkamist ei toeta.

COVID-19 vaktsineerimine
13.01.2021|Sotsiaalministeerium

Terviseametisse jõudis esimene Moderna vaktsiini saadetis 1200 doosiga

Täna, 13. jaanuaril jõudis Eestisse terviseametisse esimene vaktsiinitootja Moderna vaktsiini saadetis 1200 doosiga. Tänahommikuse seisuga on Eestis vaktsineeritud esimese doosiga kokku 13 338 inimest. Lähinädalatel jätkub vaktsineerimine hooldekodudes ja õendushooldusosakondades, samuti jätkub tervishoiutöötajate ja tervishoiuasutuste töötajate vaktsineerimine.