Sa oled siin

Eesti teeb Hiinaga meditsiinikoostööd

Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev
Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev sõlmis täna sotsiaalministeeriumis Eesti-Hiina tervise- ja meditsiinikoostöö memorandumi.
 
Memorandumi allkirjastasid Eesti Sotsiaalministeerium ja Hiina Rahvavabariigi Rahvatervise ja Pereplaneerimise Komitee, keda esindas aseterviseminister Sun Zhigang.
 
Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul on allkirjastatud dokumendi laiem eesmärk terviseedendus ning see loob raamistiku kahe riigi vaheliseks koostööks. „Kuna Eesti ja Hiina suurused on erinevad, on meil palju neid valdkondi, milles saame teineteisele kasulikud olla ning vastavat kogemust tervise ja meditsiini valdkonnas jagada,“ rääkis Vassiljev. „Nii näiteks pakub Eestile huvi e-tervise valdkond, milles on ka Hiina olnud aktiivne. Samas tundsid Hiina esindajad huvi Eesti ravikindlustussüsteemi vastu,“ ütles minister.
 
Memorandumis lubavad Eesti ja Hiina arendada koostööd tervishoiusüsteemi ümberkorraldamise, haiguste ennetamise ja tervisekontrolli, ravimipoliitika ning meditsiiniuuringute valdkondades, samuti muudel kahele riigile ühist huvi pakkuvatel teemadel.

Veel uudiseid samal teemal

proviisor
25.08.2019|Sotsiaalministeerium

Uuring: Proviisor olgu ravimite hulgimüüjast sõltumatu

Üle kolmveerandi (77%) Eesti elanikest ootab, et apteegid oleksid oma tegevuses sõltumatud ravimite hulgimüüjate ärihuvidest, selgub sotsiaalministeeriumi tellitud Eesti Uuringukeskus OÜ ja Norstat Eesti AS uuringust apteegiteenuse kohta.

digiregistratuur
09.08.2019|Sotsiaalministeerium

Edaspidi leiab eriarstiaja kõige kiiremini üleriigilise digiregistratuuri kaudu

Tänaseks on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud kõik Eesti piirkondlikud, kesk- ja üldhaiglad. Patsient saab broneerida kõikidesse raviasutustesse eriarstiaega ühest kohast patsiendiportaalist digilugu.ee.