Sa oled siin

Eesti teeb Hiinaga meditsiinikoostööd

Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev
Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev sõlmis täna sotsiaalministeeriumis Eesti-Hiina tervise- ja meditsiinikoostöö memorandumi.
 
Memorandumi allkirjastasid Eesti Sotsiaalministeerium ja Hiina Rahvavabariigi Rahvatervise ja Pereplaneerimise Komitee, keda esindas aseterviseminister Sun Zhigang.
 
Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul on allkirjastatud dokumendi laiem eesmärk terviseedendus ning see loob raamistiku kahe riigi vaheliseks koostööks. „Kuna Eesti ja Hiina suurused on erinevad, on meil palju neid valdkondi, milles saame teineteisele kasulikud olla ning vastavat kogemust tervise ja meditsiini valdkonnas jagada,“ rääkis Vassiljev. „Nii näiteks pakub Eestile huvi e-tervise valdkond, milles on ka Hiina olnud aktiivne. Samas tundsid Hiina esindajad huvi Eesti ravikindlustussüsteemi vastu,“ ütles minister.
 
Memorandumis lubavad Eesti ja Hiina arendada koostööd tervishoiusüsteemi ümberkorraldamise, haiguste ennetamise ja tervisekontrolli, ravimipoliitika ning meditsiiniuuringute valdkondades, samuti muudel kahele riigile ühist huvi pakkuvatel teemadel.

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
28.05.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimiseaduse muudatused parandavad innovaatiliste ravimite kättesaadavust

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ravimiseaduse muudatused, mille eesmärk on parandada ravimite kättesaadavust ning ravimijäätmete kogumist. Ühe olulisema muudatusena luuakse võimalus tuua erandkorras Eestisse müügiloata innovaatilisi ravimeid juba ravimi kliiniliste uuringute staadiumis.

võhitõrje
20.05.2020|Sotsiaalministeerium

Aasta lõpuks valmib riiklik vähitõrjeplaan

Sotsiaalminister Tanel Kiik moodustas eri organisatsioonide esindajatest koosneva vähitõrje tegevuskava juhtrühma. Juhtrühma eestvedamisel valmib 2020. aasta lõpuks riiklik vähitõrjeplaan.