Sa oled siin

Eesti teeb Hiinaga meditsiinikoostööd

Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev
Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev sõlmis täna sotsiaalministeeriumis Eesti-Hiina tervise- ja meditsiinikoostöö memorandumi.
 
Memorandumi allkirjastasid Eesti Sotsiaalministeerium ja Hiina Rahvavabariigi Rahvatervise ja Pereplaneerimise Komitee, keda esindas aseterviseminister Sun Zhigang.
 
Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul on allkirjastatud dokumendi laiem eesmärk terviseedendus ning see loob raamistiku kahe riigi vaheliseks koostööks. „Kuna Eesti ja Hiina suurused on erinevad, on meil palju neid valdkondi, milles saame teineteisele kasulikud olla ning vastavat kogemust tervise ja meditsiini valdkonnas jagada,“ rääkis Vassiljev. „Nii näiteks pakub Eestile huvi e-tervise valdkond, milles on ka Hiina olnud aktiivne. Samas tundsid Hiina esindajad huvi Eesti ravikindlustussüsteemi vastu,“ ütles minister.
 
Memorandumis lubavad Eesti ja Hiina arendada koostööd tervishoiusüsteemi ümberkorraldamise, haiguste ennetamise ja tervisekontrolli, ravimipoliitika ning meditsiiniuuringute valdkondades, samuti muudel kahele riigile ühist huvi pakkuvatel teemadel.

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
10.01.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimite tarneraskuste leevendamiseks on vaja rohkem läbipaistvust ja kiiret infovahetust

Sotsiaalministeeriumis toimus kolmapäeval, 8. jaanuaril arstide, ametite ning ravimituru osapoolte ümarlaud, kus olid kõne all siseriiklikud meetmed ravimite tarneraskuste ennetamiseks ning nende mõju leevendamiseks patsientidele. Tarneraskuste ennetamiseks peeti oluliseks läbipaistvamat ülevaadet ravimivarudest nii hulgimüügis kui apteekides, tarneraskuse tekkimisel aga kiiret infovahetust kõigi ravimi tarneahela lülide vahel ravimitootjast patsiendini.  

liikuma kutsuv kool
07.01.2020|Sotsiaalministeerium

Liikuma kutsuva kooli projekt laieneb üle Eesti

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas 2019. aasta lõpul toetuse andmise otsuse, millega eraldatakse Tartu Ülikoolile 2,7 miljonit eurot kooliõpilaste liikumisaktiivsuse tõstmiseks. Toetusega on kavas töötada välja liikuma kutsuva kooli mudel ning toetada liikuma kutsuva kooli põhimõtete rakendamist aastaks 2023 vähemalt 140-s koolis üle Eesti.