Sa oled siin

Eesti teeb Hiinaga meditsiinikoostööd

Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev
Sun Zhigang ja Rannar Vassiljev

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev sõlmis täna sotsiaalministeeriumis Eesti-Hiina tervise- ja meditsiinikoostöö memorandumi.
 
Memorandumi allkirjastasid Eesti Sotsiaalministeerium ja Hiina Rahvavabariigi Rahvatervise ja Pereplaneerimise Komitee, keda esindas aseterviseminister Sun Zhigang.
 
Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul on allkirjastatud dokumendi laiem eesmärk terviseedendus ning see loob raamistiku kahe riigi vaheliseks koostööks. „Kuna Eesti ja Hiina suurused on erinevad, on meil palju neid valdkondi, milles saame teineteisele kasulikud olla ning vastavat kogemust tervise ja meditsiini valdkonnas jagada,“ rääkis Vassiljev. „Nii näiteks pakub Eestile huvi e-tervise valdkond, milles on ka Hiina olnud aktiivne. Samas tundsid Hiina esindajad huvi Eesti ravikindlustussüsteemi vastu,“ ütles minister.
 
Memorandumis lubavad Eesti ja Hiina arendada koostööd tervishoiusüsteemi ümberkorraldamise, haiguste ennetamise ja tervisekontrolli, ravimipoliitika ning meditsiiniuuringute valdkondades, samuti muudel kahele riigile ühist huvi pakkuvatel teemadel.

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 vaktsineerimise plaan
20.04.2021|Sotsiaalministeerium

Maikuu jooksul avaneb järk-järgult COVID-19 vastu vaktsineerimise võimalus kõigile soovijatele

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tutvustas täna valitsuskabinetile uuendatud COVID-19 vaktsineerimise plaani, milles on täpsustatud vaktsineerimise korraldamise põhimõtteid ja eesmärke 2021. aasta aprillist kuni juuni lõpuni. Maikuu jooksul on plaanis avada vaktsineerimise võimalus järk-järgult kõigile soovijatele.

Marek Seer
19.04.2021|Sotsiaalministeerium

COVID-19 vastast suurvaktsineerimist hakkab koordineerima Marek Seer

Tänasest, 19. aprillist asub sotsiaalministeeriumi juures COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juhina tööle praegune Lõuna meditsiinistaabi juht Marek Seer. Marek Seeri juhitava töörühma ülesandeks saab laiema elanikkonna kaitsesüstimise korraldamine maikuu ja suve jooksul.