Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Eestis on praeguseks tehtud üle poole miljoni COVID-19 vastase kaitsesüsti

COVID-19 vaktsineerimine
„Tänaseks on saanud vähemalt ühe kaitsesüsti iga kolmas täiskasvanu. Meie oma Eesti kogemus näitab, kui tõhus on vaktsineerimine raske COVID-19 haigestumise vältimiseks,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 362 866 inimest. Kokku on tehtud 510 126 COVID-19 vastast kaitsesüsti, sh eilse päeva jooksul 17 619 kaitsesüsti, mis on seni suurim ühes päevas tehtud vaktsineerimiste arv. Juba üheteistkümnes maakonnas on üle 70-aastaste hõlmatus vaktsineerimisega ületanud 70 protsenti.

„Tänaseks on saanud vähemalt ühe kaitsesüsti iga kolmas täiskasvanu. Tänan kõiki tervishoiutöötajaid, tervisevaldkonna asutusi ja kohalikke omavalitsusi, kes on panustanud, et inimestele vaktsineerimisega haiguse eest kaitset pakkuda. Meie oma Eesti kogemus näitab, kui tõhus on vaktsineerimine raske COVID-19 haigestumise vältimiseks,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Sel nädalal avati vaktsineerimine kõigile üle 50-aastastele, samuti on endiselt oodatud vaktsineerima COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed ja vanemaealised, kes on haigusest enim ohustatud.“

Täiskasvanud elanikkonnast on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 33,8 protsenti ehk kolmandik. Kõigist üle 70-aastastest on vähemalt ühe doosiga kaitstud 63,3%. Vaktsineerimiskuur on lõpetatud 147 501 inimesel.

Üheteistkümnes maakonnas – Hiiumaal, Saaremaal, Läänemaal, Järvamaal, Raplamaal, Tartumaal, Viljandimaal, Jõgevamaal, Põlvamaal, Lääne-Virumaal ja Pärnumaal on üle 70-aastastest vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud enam kui 70%. Vanemaealiste hõlmatus on COVID-19 vaktsineerimise plaanis seatud eesmärgist madalam veel Võrumaal (67%), Valgamaal (62%), Harjumaal (60%) ja Ida-Virumaal (36%). Kõige kõrgem on üle 70-aastaste hõlmatus Hiiumaal ja Kihnus 86%, Kuusalu, Saku ja Rakvere vallas 82%, Muhus, Rapla ja Türi vallas 81%, Lääne-Nigula ja Viimsi vallas 80%. Maakondade ja valdade lõikes on võimalik vaktsineerimisega hõlmatuse kasvu jälgida terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

Selle nädala jooksul on praeguseks tehtud 45 237 kaitsesüsti, kokku on Eestis praeguseks tehtud enam kui 510 126 kaitsesüsti. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 31,3% täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 33,8% täisealistest.

Vaktsineerimisi on teinud 516 tervishoiuteenuse osutajat, sh 417 perearstikeskuse poolt. 63% kõigist vaktsineerimistest on teinud perearstikeskused, 24% on tehtud haiglate, 8% eriarstiabi osutajate ning 3% õendusabi osutajate poolt.

Tuleval nädalal on esialgsetel andmetel Eestisse oodata 40 950 doosi Pfizer/BioNTech, 8 400 doosi Moderna vaktsiini ning 6 400 doosi Jansseni COVID-19 vaktsiini.

Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee või helistades raviasutuse registratuuri. Uusi aegasid üle 50-aastaste inimeste COVID-19 vaktsineerimiseks lisandub digiregistratuuri iga päev. Lähima vaktsineerimiskoha leiab kaardirakendusel vaktsineeri.ee -> Lähen vaktsineerima.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

27.09.2021

Täna toimuvad vaktsineerimise infotunnid

​Esmaspäeval, 27. septembril toimuvad COVID-19 vastu vaktsineerimise infotunnid kõigile huvilistele. Kell 14.00- 15.00 saab infotundi jälgida ETV+ kanalil ning rus.postimees.ee ning rus.delfi.ee kaudu vene keeles ja kell 16.00-17.00 ETV kanalil ning ERR-i, Delfi, Postimehe ja Õhtulehe veebis.

Tallinna Haigla
27.09.2021|Sotsiaalministeerium

Tallinna Haigla rajamine sai Euroopa Komisjoni põhimõttelise heakskiidu

Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sh Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 miljoni euro ulatuses. Euroopa Liidu taaskäivitamisrahastu toel on plaanis Eesti riigi ja Tallinna linna koostöös rajada seniste Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglate asemele 2027. aastaks Tallinnasse Lauluväljaku lähistele uus kaasaegne meditsiinilinnak.