Sa oled siin

Eestis on praeguseks vähemalt ühe vaktsiinidoosiga end COVID-19 vastu kaitsnud enam kui 200 000 inimest

COVID-19 vaktsiin
"Mida kiiremini me suudame kaitsta vaktsineerimisega riskirühmadesse kuuluvaid inimesi ja kõiki üle 65-aastaseid, seda kiiremini leevendame koormust tervishoiule, et saaksime liikuda järk-järgult tagasi meile harjumuspärase elukorralduse juurde," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Täna lõunase seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 200 559 inimest, kellest 62 782 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud. Kokku on tehtud enam kui 263 000 kaitsesüsti. Eelolevatel nädalatel keskendutakse üle 65-aastaste ja COVID-19 riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimisele.

„Nii sel kui järgmistel nädalatel keskendume jätkuvalt ennekõike üle 65-aastaste ja COVID-19 riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimisele. Kaitstes kõrge ea või tervise tõttu COVID-19 haiguse suhtes kõige haavatavamaid aitame hoida ära koroonaviirusest tingitud rasket haigestumist ja suremust ning tervishoiusüsteemi ülekoormust,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Vaktsiine saabub järgmiste nädalate jooksul Eestisse varasemast enam, kuid endiselt veel piiratud koguses. Seetõttu on oluline, et kasutaksime iga vaktsiinidoosi, sealhulgas neid, millest keegi on ootamatult loobunud, nende inimeste kaitsmiseks, kes seda kaitset kõige enam vajavad. Mida kiiremini me suudame kaitsta vaktsineerimisega riskirühmadesse kuuluvaid inimesi ja kõiki üle 65-aastaseid, seda kiiremini leevendame koormust tervishoiule, et saaksime liikuda järk-järgult tagasi meile harjumuspärase elukorralduse juurde.“

Täna jõuab Eestisse 45 600 doosi AstraZeneca COVID-19 vaktsiini Vaxzevria. Riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab kasutada lähinädalatel AstraZeneca COVID-19 vaktsiini ennekõike üle 60-aastaste inimeste vaktsineerimiseks. Eeloleval reedel, laupäeval ja pühapäeval, 2.-4. aprillil oodatakse üle Eesti erinevates tervishoiuasutustes vaktsineerima 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud inimesi COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi.

Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva. COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel. Täpsem info nädalavahetusel vaktsineerimise kohta on leitav veebilehel www.vaktsineeri.ee.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 13,5% täiskasvanud elanikkonnast, Eestis 18,1%. Eesti on COVID-19 vaktsineerimisega hõlmatuselt Euroopa Liidus Malta, Ungari ja Soome järel neljandal kohal.

Vanusegruppide lõikes on vaktsineerimisega hõlmatus praeguseks kõige kõrgem 80-aastaste ja vanemate seas, kellest on üle Eesti vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 42,6%. Kuues maakonnas – Saaremaal, Hiiumaal, Läänemaal, Raplamaal, Järvamaal ja Tartumaal on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud enam kui pooled üle 80-aastased, sh Läänemaal, Saaremaal ja Hiiumaal on enam kui pooltel üle 80-aastastel ka vaktsineerimiskuur lõpetatud. Kõigist üle 70-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud enam kui kolmandik (37,6%).

Kokku on praeguseks vaktsineerimisi tehtud 499 tervishoiuasutuse poolt, sh 408 perearstikeskuses. Enam kui pool kõigist vaktsineerimistest (57%) on tehtud perearstikeskustes. Haiglates on tehtud 30% vaktsineerimistest, eriarstiabi osutajad on teinud 6% ja õendusabi osutajad 5%.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 vaktsineerimine
23.04.2021|Sotsiaalministeerium

Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud juba üle 300 000 inimese

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 303 952 inimest, kellest 93 250 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud. Eelolevate nädalate jooksul keskendutakse eeskätt COVID-19 riskirühma kuuluvate ja kõigi üle 65-aastaste inimeste vaktsineerimisele. Vanemaealised inimesed, kes veel ootavad vaktsineerimise võimalust, peaksid nüüd oma vaktsineerimissoovist perearstile märku andma.

vaimse tervise staap
22.04.2021

Vaimse tervise roheline raamat sai valitsuse heakskiidu

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik esitles täna valitsuskabinetile sotsiaalministeeriumis koostatud vaimse tervise rohelist raamatut. Rohelises raamatus seatakse eesmärgiks panustada senisest enam vaimse tervise probleemide ennetusse, varajasse avastamisse ja õigeaegse kvaliteetse abi kättesaadavusse kõikjal Eestis.