Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud üle 400 000 inimese

COVID-19 vaktsineerimine
„Uuel nädalal avaneb vaktsineerimisvõimalus kõigile täisealistele ning mai- ja juunikuu jooksul laekub piisavalt vaktsiini igale soovijale vähemalt esimese doosi võimaldamiseks. Selleks, et hoida ära viiruse uue laine tulek peame säilitama valvsuse ja jätkama laiaulatusliku vaktsineerimisega, kaitstes seeläbi nii ennast kui teisi.“

Tänahommikuse seisuga on Eestis end vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 vastu kaitsnud 400 382 inimest, vaktsiinikuur on lõpetatud 179 002 inimesel. Kokku on tehtud 578 348 COVID-19 vastast kaitsesüsti. Kõigist täisealistest on vaktsineeritud 37 protsenti ning üle 70-aastastest Eesti keskmisena 65 protsenti.

„Enam kui 400 000 Eesti inimest on juba kasutanud võimalust end vaktsineerimisega COVID-19 haiguse eest kaitsta. Eesti inimeste vastutustundlik käitumine, vajalikud piirangud ning vaktsineerimine on aidanud viia nakatumisnäitajad langusse, kuid viiruse leviku oht pole veel möödas,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Uuel nädalal avaneb vaktsineerimisvõimalus kõigile täisealistele ning mai- ja juunikuu jooksul laekub piisavalt vaktsiini igale soovijale vähemalt esimese doosi võimaldamiseks. Selleks, et hoida ära viiruse uue laine tulek peame säilitama valvsuse ja jätkama laiaulatusliku vaktsineerimisega, kaitstes seeläbi nii ennast kui teisi.“ 

Esmaspäeva, 17. mai õhtul kell 19 avaneb digiregistratuuris www.digilugu.ee COVID-19 vaktsineerimise aja broneerimise võimalus kõigile alates 16. eluaastast. Siis lisatakse digiregistratuuri uusi aegu peamiselt juunikuusse. Samuti lisandub aegu jooksvalt edaspidi, kuna vaktsiinitarned saabuvad Eestisse igal nädalal.

Üle 80-aastastest on praeguseks vaktsineeritud 59%, vanuserühmas 70-79 on vaktsineeritud 68%. Tartumaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal ja Põlvamaal on kõigist üle 70-aastastest vaktsineeritud enam kui 70%, Jõgevamaal, Järvamaal, Läänemaal, Saaremaal, Raplamaal, Viljandimaal üle 75% ning Hiiumaal 87%. Vanuserühmas 60-69 on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 57%, ning vanuserühmas 50-59 on vaktsineeritud 47%.

Kõigist täisealistest on praeguseks vaktsineeritud 37 protsenti. Täisealiste vaktsineerimisega hõlmatus on kõige kõrgem Hiiumaal (57%), Muhu vallas (55%), Vormsi vallas (53%), Kihnu vallas (51%), Jõgeva, Kambja, Lääne-Nigula ja Kuusalu vallas (49%), Väike-Maarja, Haljala, Saaremaa, Otepää ja Põhja-Pärnumaa vallas (48%), Kastre ja Türi vallas (47%) ning Kanepi, Nõo, Saku, Põltsamaa vallas ja Haapsalu linnas (46%). Maakondade ja valdade lõikes on võimalik vaktsineerimisega hõlmatuse kasvu jälgida terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

Kokku on Eestis praeguseks tehtud 578 348 kaitsesüsti. Kõige enam vaktsineerimisi on tehtud Harjumaal (160 212), Tartumaal (54 286), Pärnumaal (27 464) ja Ida-Virumaal (27 727). Vaktsineerimisi on teinud kokku 519 tervishoiuasutust, sh 418 perearstikeskust. Viimase nädala jooksul on tehtud praeguseks kokku 45 845 kaitsesüsti.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 35,5% täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 37,3% täisealistest.

Tuleval nädalal on Eestisse oodata 42 120 doosi Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiini (17.05), 8 400 doosi Moderna vaktsiini (21.05) ja 12 000 doosi AstraZeneca vaktsiini (21.05).

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee

Pressiteade eesti viipekeeles

Veel uudiseid samal teemal

„Eksperdid arutasid, kas gripivaktsiini ja COVID-19 vaktsiini tohib üheaegselt manustada või tuleks kahe vaktsiini tegemise vahele aega jätta. Komisjon leidis, et COVID-19 vaktsiini ja gripivaktsiini võib manustada ükskõik millise intervalliga ning neid võib teha ka samal päeval, kui vaktsineeritavale nii sobib,“ ütles riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige, perearst dr Marje Oona. „Küll aga tuleks silmas pidada, et kui erinevad vaktsiinid tehakse samal päeval, siis tuleks kahe vaktsiini võimali
22.09.2021|Sotsiaalministeerium

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon: COVID-19 ja gripi vaktsiini võib manustada samal päeval

Eile, 21. septembril sotsiaalministeeriumi juures kogunenud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon arutas COVID-19 vaktsiini ning gripivaktsiini üheaegset manustamist. Eksperdid leidsid, et gripivaktsiini ja COVID-19 vaktsiini tegemise vahele pole vaja kindlat ajavahemikku jätta ning need võib teha ka samal päeval.

minister Tanel Kiik
21.09.2021|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik: COVID-19 vaktsiini lisadoose juba tehakse, tõhustusdoosidega alustame oktoobris

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tutvustas täna valitsuskabineti liikmetele COVID-19 vastase vaktsineerimise plaane lähikuudeks, sh lisadooside ja tõhustusdooside tegemise korraldust. Vaktsineerimise prioriteetne sihtrühm on endiselt veel vaktsineerimata inimesed, kuid riik ootab ka Euroopa Ravimiameti hinnangut tõhustusdooside müügiloa taotlustele.