Sa oled siin

Esmatasandi arstiabi osatähtsus suureneb

Tervishoiu arengusuunad 2020
Tervishoiu arengusuunad 2020
 
Tervise- ja tööminister esitas eile valitsuse kabinetinõupidamisele “Eesti tervishoiu arengusuunad 2020”. Arengusuundades on välja toodud kolm põhisuunda, millele valitsuse tegevus tulevikus keskendub.
 
Eesti tervishoiu arengus investeeritakse esmatasandi tervisekeskuste loomisse, oluliseks seatakse haiglate võrgustumine ning peamisteks pädevuskeskusteks eriarstiabi tagamisel on Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla.
 
Euroopa Regionaalfondi toel investeeritakse esmatasandi tervisekeskuste loomisse Eesti eri paigus. Keskuses hakkavad tööle kolm või enam perearsti koos neid toetavate spetsialistidega.
 
“Soovime, et inimesed saaksid teenuseid kiiremini, võimalikult kodu lähedalt, laiemas valikus ning kvaliteetselt. Selleks, et lühendada ravijärjekordi tõstame esmatasandi arstiabi osatähtsust, sest väga paljud tervisemured saab perearst lahendada juba oma meeskonnaga. Tervisekeskustes hakkavad tööle lisaks perearstidele ja -õdele ka ämmaemandad või füsioterapeudid, mis samuti aitab kaasa vastuvõtu ooteaja vähenemisele,” ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse.
 
Minister ütles, et eriarstiabi ja haiglate osas seatakse arengusuunaks haiglate võrgustumine. “Võrgustumine aitab tagada, et üle Eesti oleks kättesaadavam kvaliteetne eriarstiabi. Hea näide meil juba on, kus Lõuna-Eesti Haigla on võrgustunud Tartu Ülikooli kliinikumiga,” lisas Kruuse.
 
Tervishoiu arengusuunad aastaks 2020 näeb ette ka, et peamisteks pädevuskeskusteks eriarstiabi tagamisel kogu Eesti elanikele on TÜ Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla.
 
Lisaks riigi osalusele on arengusuundade elluviimiseks Euroopa Regionaalarengu Fond eraldanud Eestile ligikaudu 131 miljonit eurot. „Eesti tervishoiu arengusuunad 2020“ valmimisesse olid kaasatud ka kõik hea tahte leppe töörühma liikmed.
 

 

Veel uudiseid samal teemal

minister
28.02.2020|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalminister Tanel Kiik esitas valitsusele ettepanekud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks

Sotsiaalminister Tanel Kiik saatis täna, 28. veebruaril valitsusliikmetele ettepanekud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Sotsiaalministri juhitud töörühm tegi muuhulgas ettepanekud laiendada koroonaviiruse testimise regionaalset võimekust ning paigaldada lennujaama ja sadamasse termokaamerad riskipiirkonnast saabujate hulgas võimalike haigestunute tuvastamiseks. 

perearstitarkvara
20.02.2020|Sotsiaalministeerium

Valitsus kaasajastas tervise infosüsteemi põhimäärust

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks tervise infosüsteemi põhimääruse muudatused, mis võimaldavad võtta kasutusele perearstide kliiniliste otsuste tugisüsteemi. Otsustustugi jõuab perearstide kasutusse 1. aprilliks.