Sa oled siin

Esmatasandi arstiabi osatähtsus suureneb

Tervishoiu arengusuunad 2020
Tervishoiu arengusuunad 2020
 
Tervise- ja tööminister esitas eile valitsuse kabinetinõupidamisele “Eesti tervishoiu arengusuunad 2020”. Arengusuundades on välja toodud kolm põhisuunda, millele valitsuse tegevus tulevikus keskendub.
 
Eesti tervishoiu arengus investeeritakse esmatasandi tervisekeskuste loomisse, oluliseks seatakse haiglate võrgustumine ning peamisteks pädevuskeskusteks eriarstiabi tagamisel on Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla.
 
Euroopa Regionaalfondi toel investeeritakse esmatasandi tervisekeskuste loomisse Eesti eri paigus. Keskuses hakkavad tööle kolm või enam perearsti koos neid toetavate spetsialistidega.
 
“Soovime, et inimesed saaksid teenuseid kiiremini, võimalikult kodu lähedalt, laiemas valikus ning kvaliteetselt. Selleks, et lühendada ravijärjekordi tõstame esmatasandi arstiabi osatähtsust, sest väga paljud tervisemured saab perearst lahendada juba oma meeskonnaga. Tervisekeskustes hakkavad tööle lisaks perearstidele ja -õdele ka ämmaemandad või füsioterapeudid, mis samuti aitab kaasa vastuvõtu ooteaja vähenemisele,” ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse.
 
Minister ütles, et eriarstiabi ja haiglate osas seatakse arengusuunaks haiglate võrgustumine. “Võrgustumine aitab tagada, et üle Eesti oleks kättesaadavam kvaliteetne eriarstiabi. Hea näide meil juba on, kus Lõuna-Eesti Haigla on võrgustunud Tartu Ülikooli kliinikumiga,” lisas Kruuse.
 
Tervishoiu arengusuunad aastaks 2020 näeb ette ka, et peamisteks pädevuskeskusteks eriarstiabi tagamisel kogu Eesti elanikele on TÜ Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla.
 
Lisaks riigi osalusele on arengusuundade elluviimiseks Euroopa Regionaalarengu Fond eraldanud Eestile ligikaudu 131 miljonit eurot. „Eesti tervishoiu arengusuunad 2020“ valmimisesse olid kaasatud ka kõik hea tahte leppe töörühma liikmed.
 

 

Veel uudiseid samal teemal

minister Tanel Kiik
20.09.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik: Kõigil Eesti inimestel peab olema juurdepääs esmatasandi arstiabile

Kõigil Eesti inimestel peab olema juurdepääs kodulähedasele esmatasandi arstiabile, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna, 20. septembril toimuval Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil.

perearstitarkvara
19.09.2019|Sotsiaalministeerium

Eesti Perearstide Selts saab 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega antakse Eesti Perearstide Seltsile viieks aastaks 435000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks. Toetuse andmise eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis oleksid senisest kasutajasõbralikumad ja toetaks perearste nende igapäevatöös.