Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

GALERII: Fotografiskas tunnustati vaktsineerimise vabatahtlikke

Fotograaf: Karli Saul

GALERII: Fotografiskas tunnustati vaktsineerimise vabatahtlikke

Galerii: https://bit.ly/2XwH6bW Fotograaf: Karli Saul.

Eile, 19. oktoobril toimus Fotografiska fotomuuseumis tänuüritus suve ja sügise jooksul mobiilsetes vaktsineerimispunktides abiks olnud vabatahtlikele. Kokku andis end üles ja tuli vaktsineerimise korraldajatele appi enam kui 200 vabatahtlikku.

„Tänan ja tunnustan vabatahtlikke, kes panustasid oma aega ja energiat, et aidata võimalikult paljudel inimestel saada kaitsesüst COVID-19 haiguse vastu ning seeläbi oma tervist kaitsta ja Eesti elu avatuna hoida. Ilma vabatahtliketa ei oleks me tänaseks jõudnud ligi 70-protsendilise vaktsineerimisega hõlmatuseni täiskasvanute arvestuses,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Jätkame tööd selle nimel, et aidata veelgi rohkem inimesi terviseteadliku otsuseni ning pakkuda neile kodulähedast ja mugavat võimalust enda elu ja tervist vaktsineerimisega kaitsta.“

Kevadel avanes COVID-19 vaktsineerimine kogu elanikkonnale ja üle Eesti käivitati suured vaktsineerimiskeskused. Juulis lisandusid neile ajutised vaktsineerimispunktid laatadel, külapäevadel, perede meelelahustuskohtades, festivalidel. Inimeste huvi vaktsineerimise vastu oli suur ja vaktsineerijad vajasid abi.

Läbi spetsiaalselt selleks loodud sotsiaalmeediagrupi „Hoiame Eesti avatuna - vabatahtlikud“ andis endast märku ja tuli vaktsineerijatele appi enam kui 200 vabatahtlikku. Vaktsineerimise vabatahtlikud pakkusid abi kõikides tugitegevustes, mis otseselt meditsiinilist haridust ei vajanud – inimeste registreerimisel, õigesse kohta juhatamisel, küsimustele vastamisel, jälgimisalal viibivatel inimestel silma peal hoidmisel.

Vabatahtlike kaasamise projekti rahastasid eratoetajad.

Veel uudiseid samal teemal

laste COVID-19 vaktsineerimine
01.12.2021|Sotsiaalministeerium

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab 5-11-aastaste COVID-19 vastast vaktsineerimist

Eile, 30. novembril sotsiaalministeeriumi juures kogunenud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon arutas 5-11-aastaste laste COVID-19 vastase vaktsineerimisega seotud küsimusi. Eksperdid soovitavad vaktsineerida 5-11-aastaseid lapsi COVID-19 haiguse, raske haigestumise ja tüsistuste tekkimise riski vähendamiseks selles vanusegrupis ning viiruse leviku pidurdamiseks lastekollektiivides ja lähikondsete seas.

COVID-19 ravimid
18.11.2021|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas COVID-19 ravimite soetamist

Valitsuse liikmed said tänasel kabinetinõupidamisel tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt ülevaate sel aastal soetatavatest COVID-19 ravimitest ning võimalikest vajadustest 2022. aastal. Riik ostab nii haiglates kasutatavaid kui ka riskirühma inimeste koduseks raviks mõeldud COVID-19 ravimeid sel aastal 4,25 miljoni euro eest.