Sa oled siin

Homme toimub Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel arutelu Narva Lastekodu tuleviku üle

Homme kohtuvad Sotsiaalministeeriumi ametnikud Narva-Jõesuus Narva Linnavalitsuse, Narva Lastekodu ja Ida-Viru Maavalitsuse esindajatega. Kohtumisel arutatakse Narva Lastekodu töö ümberkorraldust seoses uute peremajade valmimisega 2015. aasta kevadel. 

Sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul loovad uued peremajad paremad elutingimused vanemlikust hoolitsusest ilma jäänud lastele ning peavad pakkuma neile võimalikult peresarnast keskkonda. „Uute majade ehitamine ei ole eesmärk omaette. Väga oluline on, et lapsed saaksid muudatuse tulemusena iseseisvaks eluks parema ettevalmistuse. Me oleme arutelusse kaasanud mitu osapoolt, kes Narva Lastekodu tööga sisuliselt kokku puutuvad ja tulevikus teenuse sisu kujundama asuvad. Nii saame leida paremad võimalused, kuidas osutada uutes peremajades asenduskoduteenust nii, et see lähtuks maksimaalselt sinna elama asuvate laste vajadustest ja heaolust,“ selgitas Kuuse. 

Arutelule on kutsunud ka SOS Lasteküla Eesti Ühingu ning MTÜ Maria ja Lapsed esindajad, kes jagavad asenduskoduteenuse osutamise häid praktikaid, millest võib tulevikus abi olla alustaval asenduskoduteenuse osutajal. Osalema on oodatud ka esindajad nendest kohalikest omavalitsustest, kust pärit lapsed elavad Narva Lastekodus. Kohtumine toimub Meresuu Spa & Hotel konverentsikeskuses. 

Narva Lastekodu reorganiseerimise käigus ehitatakse kolm peremaja, mis saavad koduks 24-le vanemlikust hoolitsusest ilma jäänud lapsele. Kokku on riik alates 2010. aastast välisvahendite abil reorganiseerinud kümme riiklikult hallatavat asenduskodu, ehitades seniste suurte asenduskodu hoonete asemele väiksemad, kodused ja laste vajadusi arvestavad peremajad ning andes need tasuta üle kohalikele omavalitsustele. 

Lisaks Narva Lastekodule ehitatakse käesoleval ajal peremaju ka Tilsi Lastekodu jaoks, mille valmimisega 2015. aasta lõpus lõpeb ka kogu asenduskodude ümberkorraldusprotsess. Narva Lastekodu reorganiseerimine kulu on 1,48 miljonit eurot ning kogu asenduskodude ümberkorraldusprotsess läheb maksma 17,1 miljonit eurot. 


Lugupeetud ajakirjanikud!
Ootame teid teemat kajastama ning oleme homme valmis teie küsimustele vastama aadressil Narva-Jõesuu, Aia 48a asuva Meresuu Spa & Hotel konverentsikeskuse Kevadsaalis alates kella 12-st.