Sa oled siin

Iva ja volinik Jourová arutasid töö ja pereelu ühitamise põhimõtteid ELis

"Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva. Foto: T.Tõhk
"Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva. Foto: T.Tõhk

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kohtus 3. märtsil Brüsselis justiits-, tarbijakaitse ja soolise võrdõiguslikkuse voliniku Věra Jourovága, kellega arutati ELi tulevikuplaane leppida kokku töö ja pereelu ühitamise põhimõtetes.

„Eesmärk on leppida liikmesriikide vahel kokku ühised põhimõtted, mis lihtsustaksid lapsevanemate ja omastehooldajate töötamist,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Perepoliitika peaks pakkuma võimalusi töö ja pereelu ühitamiseks ning vastama tänapäevasele töökorraldusele.“

Töö ja pereelu ühitamise paketis on Euroopa Komisjonil kavas ajakohastada vanemapuhkuse, isapuhkuse ja  hooldajapuhkuse põhimõtteid ning leppida kokku eesmärgid lapsehoiu kohtade tagamiseks. „Oluline on vähendada inimeste hoolduskoormust ja suurendada naiste osalemist tööturul. Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva.

Euroopa Komisjon algatas 2016. aastal Euroopa sotsiaalõiguste teemalise avaliku konsultatsiooni ning pakkus välja sotsiaalsamba esialgse kavandi. Konkreetsemate ettepanekutega, sh töö ja pereelu ühitamise paketiga, on Komisjonil plaanis välja tulla tänavu kevadel.

Eesti on juba praegu uuendamas siseriiklikke vanemapuhkuse ja isapuhkuse regulatsioone – 2. märtsil leppis valitsus kabinetinõupidamisel kokku muudatustes, mis toetavad lapsevanemate töö ja pereelu ühitamist ning lapse eest hoolitsemise võrdsemat jagamist ema ja isa vahel. Eelnõu on plaanis valmis saada sügiseks, kui on käimas ka Eesti EL eesistumine. 

Veel uudiseid samal teemal

 „Vaktsineerimine pakub vajalikku kaitset ja võimalust naasta kiiremini tavapärase töökorralduse juurde ja kutsun üles tegema ettevalmistusi vaktsineerimiseks, juhindudes selleks antavatest suunistest ning panustades, et kõik hoolekandeasutuste töötajad ning elanikud kasutavad võimalust vaktsineerimiseks," ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.
13.01.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium arutas omavalitsustega COVID-19 olukorda ja vaktsineerimise plaani

Tänasel sotsiaalministeeriumi ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu kohtumisel KOV juhtide ja sotsiaalosakondade juhatajatega arutati COVID-19 olukorda hoolekandeasutustes ning sotsiaalkindlustusamet ja terviseamet andsid ülevaate toest COVID-19 ennetamisel hoolekandeasutustes. Sotsiaalministeerium selgitas omavalitsustele lähinädalate vaktsineerimise plaane. Samuti anti ülevaade toiduabi uuest korraldusest.

Kaanefoto
31.12.2020

2021. aasta muudatused sotsiaalministeeriumi haldusalas

Jaanuarist aprillini makstakse haigushüvitist alates teisest päevast. 1. oktoobrist saavad kõik 65-aastased ja vanemad tasuta vaktsineerida gripi vastu. 1.aprillist tõuseb vanaduspension enam kui 20 euro võrra, selleks tõstetakse pensioni baasosas 16 euro võrra ning lapse kasvatamise eest suureneb pensionilisa. Rahvapension tõuseb 30 euro võrra.