Sa oled siin

Iva ja volinik Jourová arutasid töö ja pereelu ühitamise põhimõtteid ELis

"Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva. Foto: T.Tõhk
"Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva. Foto: T.Tõhk

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kohtus 3. märtsil Brüsselis justiits-, tarbijakaitse ja soolise võrdõiguslikkuse voliniku Věra Jourovága, kellega arutati ELi tulevikuplaane leppida kokku töö ja pereelu ühitamise põhimõtetes.

„Eesmärk on leppida liikmesriikide vahel kokku ühised põhimõtted, mis lihtsustaksid lapsevanemate ja omastehooldajate töötamist,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Perepoliitika peaks pakkuma võimalusi töö ja pereelu ühitamiseks ning vastama tänapäevasele töökorraldusele.“

Töö ja pereelu ühitamise paketis on Euroopa Komisjonil kavas ajakohastada vanemapuhkuse, isapuhkuse ja  hooldajapuhkuse põhimõtteid ning leppida kokku eesmärgid lapsehoiu kohtade tagamiseks. „Oluline on vähendada inimeste hoolduskoormust ja suurendada naiste osalemist tööturul. Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva.

Euroopa Komisjon algatas 2016. aastal Euroopa sotsiaalõiguste teemalise avaliku konsultatsiooni ning pakkus välja sotsiaalsamba esialgse kavandi. Konkreetsemate ettepanekutega, sh töö ja pereelu ühitamise paketiga, on Komisjonil plaanis välja tulla tänavu kevadel.

Eesti on juba praegu uuendamas siseriiklikke vanemapuhkuse ja isapuhkuse regulatsioone – 2. märtsil leppis valitsus kabinetinõupidamisel kokku muudatustes, mis toetavad lapsevanemate töö ja pereelu ühitamist ning lapse eest hoolitsemise võrdsemat jagamist ema ja isa vahel. Eelnõu on plaanis valmis saada sügiseks, kui on käimas ka Eesti EL eesistumine. 

Veel uudiseid samal teemal

"Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed" kampaania plakat
08.01.2020|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium alustab 2020. aastat üleskutsega üksteisemõistmisele

Sotsiaalministeerium kutsub alanud aastal üles heatahtlikkusele kõigi inimeste suhtes, et igaüks saaks tunda end turvaliselt ja osaleda ühiskonnaelus. „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“ kampaanias astuvad üles ka räppar Gameboy Tetris, laulja ja näitleja Sandra Ashilevi, flöödimängija Maarja Haamer ning dirigent Keio Soomelt.

14.12.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium esitas linnade ja valdade liidule ettepanekud eelarveläbirääkimisteks

Kohalikud omavalitsused peaksid suurendama oma investeeringuid sotsiaalsesse kaitsesse, eelisarendama ja pakkuma senisest enam kodus elamist võimaldavaid teenuseid, leiab sotsiaalministeerium Eesti Linnade ja Valdade Liidule saadetud pöördumises.