Sa oled siin

Iva ja volinik Jourová arutasid töö ja pereelu ühitamise põhimõtteid ELis

"Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva. Foto: T.Tõhk
"Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva. Foto: T.Tõhk

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kohtus 3. märtsil Brüsselis justiits-, tarbijakaitse ja soolise võrdõiguslikkuse voliniku Věra Jourovága, kellega arutati ELi tulevikuplaane leppida kokku töö ja pereelu ühitamise põhimõtetes.

„Eesmärk on leppida liikmesriikide vahel kokku ühised põhimõtted, mis lihtsustaksid lapsevanemate ja omastehooldajate töötamist,“ ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Perepoliitika peaks pakkuma võimalusi töö ja pereelu ühitamiseks ning vastama tänapäevasele töökorraldusele.“

Töö ja pereelu ühitamise paketis on Euroopa Komisjonil kavas ajakohastada vanemapuhkuse, isapuhkuse ja  hooldajapuhkuse põhimõtteid ning leppida kokku eesmärgid lapsehoiu kohtade tagamiseks. „Oluline on vähendada inimeste hoolduskoormust ja suurendada naiste osalemist tööturul. Tulevase eesistujana ootab Eesti väga töö ja pereelu ühitamise paketi avalikustamist ja diskussioone,“ sõnas Iva.

Euroopa Komisjon algatas 2016. aastal Euroopa sotsiaalõiguste teemalise avaliku konsultatsiooni ning pakkus välja sotsiaalsamba esialgse kavandi. Konkreetsemate ettepanekutega, sh töö ja pereelu ühitamise paketiga, on Komisjonil plaanis välja tulla tänavu kevadel.

Eesti on juba praegu uuendamas siseriiklikke vanemapuhkuse ja isapuhkuse regulatsioone – 2. märtsil leppis valitsus kabinetinõupidamisel kokku muudatustes, mis toetavad lapsevanemate töö ja pereelu ühitamist ning lapse eest hoolitsemise võrdsemat jagamist ema ja isa vahel. Eelnõu on plaanis valmis saada sügiseks, kui on käimas ka Eesti EL eesistumine. 

Veel uudiseid samal teemal

25.11.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium on strateegiliste partnerite valikuga lõpusirgele jõudmas

Sotsiaalministeeriumi strateegiliste partnerite teise taotlusvooru, milles otsiti koostööpartnereid vaimse tervise, laste heaolu, vanemaealiste ja puuetega inimeste huvikaitse ning võrdse kohtlemise teemadel, laekus kaheksa taotlust ning läbirääkimisi jätkatakse seitsme organisatsiooniga.

Foto perekonnast. Foto: pexels.com
01.11.2019|Sotsiaalministeerium

Riik hakkab valima koostööpartnereid perepoliitika valdkonnas

15. novembril avaneb sotsiaalministeeriumi ja rahvastikuministri koostöös taotlusvoor “Peresõbralik ja lasterikas Eesti“, millega riik otsib strateegilisi partnereid perepoliitika valdkonnas. Tegevuste rahastamiseks on ette nähtud aastas kuni 400 000 eurot hasartmängumaksu toetusi, strateegilisi partnereid otsitakse kaheks aastaks.