Sa oled siin

Järelevalvenõukogu sai ülevaate sotsiaalkindlustusameti teenuste kaasajastamisest

Neljapäeval, 12. mail sotsiaalministeeriumis toimunud koosolekul sai sotsiaalkindlustusameti uue infosüsteemi  järelevalvenõukogu ülevaate ameti teenuste kaasajastamise projektist, mille käigus loodav infosüsteem on seni suurim avaliku sektori IT-projekt. Jaanuaris alustab amet olulises mahus üleminekut digitaalsele asjaajamisele. 

„Eesmärk on sotsiaalkindlustusameti tööprotsessid olulises mahus automatiseerida, et vähendada avalike teenustega seotud bürokraatiat ja muuta töö efektiivsemaks. Selleks vajalik infosüsteem võetakse kasutusele järk-järgult alates 2. jaanuarist,“ selgitas e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo. „Arendaja on meile kinnitanud, et töövõimereformi teenuste ja perehüvitiste maksmisega seotud uuendused on tänavu aasta lõpuks valmis ja saame need jaanuarist kasutusse võtta. Arvestada tuleb, et uute infosüsteemide arenduse ja kasutuselevõtuga kaasneb alati kohanemisperiood, kus võib esineda tõrkeid ja parandustöid. See on normaalne osa nii keerukate süsteemide käivitamise juures.“

Sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul läbib uuenduskuuri kokku ligi 25 erineva protsessi töökorraldus perehüvitiste maksmisest pensionideni. „Suure osa moodustab uue tarkvara kasutuselevõtt, mis inimesele välja ei paista, küll aga muudab palju sotsiaalkindlustusameti töökorralduses. Lisaks pakutakse inimestele uue süsteemiga mugavaid iseteenindusvõimalusi. Sotsiaalkindlustusamet peab oma tööd pidevalt arendama ning olema valmis inimeste järjest kõrgematele ootustele vastama,“ selgitas Kuuse. „Oluline on ka, et Riigikogu võtaks vastu vajalikud seadusemuudatused.“ 

Teenuste kaasajastamisega seotud ja 2017. aastast jõustuma planeeritud seaduseelnõudest on praegu Riigikogus lugemisel elatisabi ja kõigi perehüvitiste maksmisega seonduv perehüvitiste seaduse eelnõu ning ohvriabi seaduse eelnõu.  Üksikpensionäri toetusskeemi reguleeriv sotsiaalhoolekande seaduse muudatus on minemas kooskõlastusele rahandus- ja justiitsministeeriumiga. Töövõimereformiga seotud seadusemuudatused on vastu võetud juba 2015. aastal ning tänavu sügisel seisab ees erinevate seadusemuudatustega seotud rakendusaktide jõustamine.

Sotsiaalkindlustusameti uue infosüsteemi loomise eelarve on ligi 7,7 miljonit eurot. 

Järelevalvenõukogu koosolekul osalesid Riigi Infosüsteemi Ameti, rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, sotsiaalkindlustusameti ning arendaja Tieto Estonia ASi esindajad. 

Veel uudiseid samal teemal

"Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed" kampaania plakat
08.01.2020|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium alustab 2020. aastat üleskutsega üksteisemõistmisele

Sotsiaalministeerium kutsub alanud aastal üles heatahtlikkusele kõigi inimeste suhtes, et igaüks saaks tunda end turvaliselt ja osaleda ühiskonnaelus. „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“ kampaanias astuvad üles ka räppar Gameboy Tetris, laulja ja näitleja Sandra Ashilevi, flöödimängija Maarja Haamer ning dirigent Keio Soomelt.

14.12.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium esitas linnade ja valdade liidule ettepanekud eelarveläbirääkimisteks

Kohalikud omavalitsused peaksid suurendama oma investeeringuid sotsiaalsesse kaitsesse, eelisarendama ja pakkuma senisest enam kodus elamist võimaldavaid teenuseid, leiab sotsiaalministeerium Eesti Linnade ja Valdade Liidule saadetud pöördumises.