Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Järgmisel nädalal avaneb digiregistratuuris COVID-19 vaktsineerimiseks üle 10 000 uue aja

Järgmise nädala esimesel poolel avatakse digiregistratuuris www.digilugu.ee COVID-19 vaktsineerimiseks üle 10 000 uue aja üle Eesti, nendest pooled Harjumaale. Tallinnasse ja Harjumaale avanes lisaks üle 9000 aega täna (reedel). 

Uued ajad on valdavalt juuni teise poolde ja neid lisatakse jooksvalt.

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juhi Marek Seeri sõnul on praegu õige hetk endale vaktsineerimiseks aeg broneerida ja mitte jätta seda sügisesse. „Vaid nii saab olla kindel, et uueks viirustehooajaks on tõhusaim kaitse olemas nii igaühel eraldi kui ka kogu ühiskonnal tervikuna,“ ütles Seer. 

Eestis vaktsineeritakse kõiki alates vanusest 16 eluaastat COVID-19 vastu Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega, mille puhul tuleb manustada kaks doosi, ja ühedoosilise Jannseniga. Vanuses 50 ja enam on võimalik vaktsineerida ka kahedoosilise Astra Zenecaga. Endale vaktsineerimiseks aega broneerides tuleb inimesel digiregistratuuris valida nii maakond, kus vaktsineerida soovitakse, kui ka vaktsiin.

Uusi aegu avatakse jooksvalt. Võib olla hetki, kus sobivas piirkonnas vaktsiini parasjagu ei ole, siis paluvad korraldajad tulla mõne päeva pärast uuesti vaatama. Info selle kohta, millised raviasutused COVID-19 vaktsineerimiseks parajasti aegu pakuvad, ilmub patsiendiportaali www.digilugu.ee avalehel.

Vaktsineerimiseks saab lisaks digiregistratuurile aja kinni panna ka riigi infotelefonil 1247, mis töötab 7 päeva nädalas kell 8.00-20.00. See võimalus on mõeldud eeskätt inimestele, kellel on raskusi interneti teel broneerimisega. 

Teiseks vaktsiinidoosiks inimene ise aega broneerida ei saa, selleks antakse uus aeg esimese doosi tegemise ajal. Seejuures tuleb arvestada, et teise doosi saab samas kohas kus esimese ning teine kaitsesüst tehakse sama vaktsiiniga. Erandiks on vaktsiin Jannsen, mille puhul piisab ühest doosist. Kindlasti tuleb teise doosi jaoks antud aja ja kohaga arvestada ning kohale minna. 

Ilma eelregistreeringuta paluvad vaktsineerimise korraldajad kohale mitte minna – elavas järjekorras vaktsineerimist ei toimu. Samuti ei tasu vaktsineerima minna tühja kõhuga. Neil, kes on COVIDit põdenud, tekib vaktsineerimise vajadus 6 kuud pärast tervenemist ja nad saavad ühe kaitsesüsti. Varasemaks ei ole mõtet aega broneerida. 

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 458 598 inimest. Täiskasvanud elanikkonnast on ühe doosi saanud 42,6%.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee

Veel uudiseid samal teemal

„Eksperdid arutasid, kas gripivaktsiini ja COVID-19 vaktsiini tohib üheaegselt manustada või tuleks kahe vaktsiini tegemise vahele aega jätta. Komisjon leidis, et COVID-19 vaktsiini ja gripivaktsiini võib manustada ükskõik millise intervalliga ning neid võib teha ka samal päeval, kui vaktsineeritavale nii sobib,“ ütles riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige, perearst dr Marje Oona. „Küll aga tuleks silmas pidada, et kui erinevad vaktsiinid tehakse samal päeval, siis tuleks kahe vaktsiini võimali
22.09.2021|Sotsiaalministeerium

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon: COVID-19 ja gripi vaktsiini võib manustada samal päeval

Eile, 21. septembril sotsiaalministeeriumi juures kogunenud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon arutas COVID-19 vaktsiini ning gripivaktsiini üheaegset manustamist. Eksperdid leidsid, et gripivaktsiini ja COVID-19 vaktsiini tegemise vahele pole vaja kindlat ajavahemikku jätta ning need võib teha ka samal päeval.

minister Tanel Kiik
21.09.2021|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik: COVID-19 vaktsiini lisadoose juba tehakse, tõhustusdoosidega alustame oktoobris

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tutvustas täna valitsuskabineti liikmetele COVID-19 vastase vaktsineerimise plaane lähikuudeks, sh lisadooside ja tõhustusdooside tegemise korraldust. Vaktsineerimise prioriteetne sihtrühm on endiselt veel vaktsineerimata inimesed, kuid riik ootab ka Euroopa Ravimiameti hinnangut tõhustusdooside müügiloa taotlustele.