Sa oled siin

Jevgeni Ossinovski: Iga tootmise sulgemine on Eestile valus kaotus

Tervise- ja tööministri sõnul tuleb konkreetse koondamise taga näha laiemat majandusstruktuuri muutust, mis eeldab riigipoolset strateegilist majanduspoliitika juhtimist.
Tervise- ja tööministri sõnul tuleb konkreetse koondamise taga näha laiemat majandusstruktuuri muutust, mis eeldab riigipoolset strateegilist majanduspoliitika juhtimist.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on PKC Eesti otsus sulgeda Keila tehas ja koondada 613 töötajat väga suur kaotus. Riik tagab kõigile koondatutele vajaliku toe uue töö leidmisel.

Ministri kinnitusel on Eestis loodud töötuskindlustuse süsteem üks Euroopa tugevamaid ning igale töötajale tagatakse lisaks rahalistele hüvistele ka individuaalne plaan uue töö leidmiseks. „Töötukassa on valmis koheselt osutama kõiki vajalikke teenuseid ning aitama inimesi uue töö leidmisel. Igale inimesele lähenetakse personaalselt ning tema oskusi ja soove silmas pidades,” ütles Ossinovski.

Seoses Keilas asuva tehase sulgemisega tuleb abistada Harjumaa, aga ka Läänemaa inimesi. „Kohapealne olukord on murelikuks tegev, sest alles mullu sulges ettevõte Haapsalus asuva tehase ja mitmed praegu Keilas töötavad inimesed on sealt üle tulnud. Iga ettevõtte sulgemine on Eestile valus kaotus – eeskätt peredele, keda see otseselt puudutab, aga ka ühiskonnale laiemalt,” lausus minister.

Tervise- ja tööministri sõnul tuleb konkreetse koondamise taga näha laiemat majandusstruktuuri muutust, mis eeldab riigipoolset strateegilist majanduspoliitika juhtimist. „Tööjõumahuka tootmise liikumine Eestist välja on märk kasvavate palkadega kaasnevast laiemast majanduse kohandumisest. Selleks, et muutustest ühiskonnana võita, peab riik olema strateegiline eestvedaja. Senisest tõhusamalt tuleb rakendada ettevõtlus-, haridus- ja tööturupoliitika võimalusi, et soodustada innovatsiooni, kallimat eksporti ning töötajate täiend- ja ümberõpet, ” sõnas Ossinovski. 

Veel uudiseid samal teemal

 „Vaktsineerimine pakub vajalikku kaitset ja võimalust naasta kiiremini tavapärase töökorralduse juurde ja kutsun üles tegema ettevalmistusi vaktsineerimiseks, juhindudes selleks antavatest suunistest ning panustades, et kõik hoolekandeasutuste töötajad ning elanikud kasutavad võimalust vaktsineerimiseks," ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse.
13.01.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium arutas omavalitsustega COVID-19 olukorda ja vaktsineerimise plaani

Tänasel sotsiaalministeeriumi ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu kohtumisel KOV juhtide ja sotsiaalosakondade juhatajatega arutati COVID-19 olukorda hoolekandeasutustes ning sotsiaalkindlustusamet ja terviseamet andsid ülevaate toest COVID-19 ennetamisel hoolekandeasutustes. Sotsiaalministeerium selgitas omavalitsustele lähinädalate vaktsineerimise plaane. Samuti anti ülevaade toiduabi uuest korraldusest.

Kaanefoto
31.12.2020

2021. aasta muudatused sotsiaalministeeriumi haldusalas

Jaanuarist aprillini makstakse haigushüvitist alates teisest päevast. 1. oktoobrist saavad kõik 65-aastased ja vanemad tasuta vaktsineerida gripi vastu. 1.aprillist tõuseb vanaduspension enam kui 20 euro võrra, selleks tõstetakse pensioni baasosas 16 euro võrra ning lapse kasvatamise eest suureneb pensionilisa. Rahvapension tõuseb 30 euro võrra.