Sa oled siin

Jevgeni Ossinovski: Iga tootmise sulgemine on Eestile valus kaotus

Tervise- ja tööministri sõnul tuleb konkreetse koondamise taga näha laiemat majandusstruktuuri muutust, mis eeldab riigipoolset strateegilist majanduspoliitika juhtimist.
Tervise- ja tööministri sõnul tuleb konkreetse koondamise taga näha laiemat majandusstruktuuri muutust, mis eeldab riigipoolset strateegilist majanduspoliitika juhtimist.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on PKC Eesti otsus sulgeda Keila tehas ja koondada 613 töötajat väga suur kaotus. Riik tagab kõigile koondatutele vajaliku toe uue töö leidmisel.

Ministri kinnitusel on Eestis loodud töötuskindlustuse süsteem üks Euroopa tugevamaid ning igale töötajale tagatakse lisaks rahalistele hüvistele ka individuaalne plaan uue töö leidmiseks. „Töötukassa on valmis koheselt osutama kõiki vajalikke teenuseid ning aitama inimesi uue töö leidmisel. Igale inimesele lähenetakse personaalselt ning tema oskusi ja soove silmas pidades,” ütles Ossinovski.

Seoses Keilas asuva tehase sulgemisega tuleb abistada Harjumaa, aga ka Läänemaa inimesi. „Kohapealne olukord on murelikuks tegev, sest alles mullu sulges ettevõte Haapsalus asuva tehase ja mitmed praegu Keilas töötavad inimesed on sealt üle tulnud. Iga ettevõtte sulgemine on Eestile valus kaotus – eeskätt peredele, keda see otseselt puudutab, aga ka ühiskonnale laiemalt,” lausus minister.

Tervise- ja tööministri sõnul tuleb konkreetse koondamise taga näha laiemat majandusstruktuuri muutust, mis eeldab riigipoolset strateegilist majanduspoliitika juhtimist. „Tööjõumahuka tootmise liikumine Eestist välja on märk kasvavate palkadega kaasnevast laiemast majanduse kohandumisest. Selleks, et muutustest ühiskonnana võita, peab riik olema strateegiline eestvedaja. Senisest tõhusamalt tuleb rakendada ettevõtlus-, haridus- ja tööturupoliitika võimalusi, et soodustada innovatsiooni, kallimat eksporti ning töötajate täiend- ja ümberõpet, ” sõnas Ossinovski. 

Veel uudiseid samal teemal

"Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed" kampaania plakat
08.01.2020|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium alustab 2020. aastat üleskutsega üksteisemõistmisele

Sotsiaalministeerium kutsub alanud aastal üles heatahtlikkusele kõigi inimeste suhtes, et igaüks saaks tunda end turvaliselt ja osaleda ühiskonnaelus. „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“ kampaanias astuvad üles ka räppar Gameboy Tetris, laulja ja näitleja Sandra Ashilevi, flöödimängija Maarja Haamer ning dirigent Keio Soomelt.

14.12.2019|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium esitas linnade ja valdade liidule ettepanekud eelarveläbirääkimisteks

Kohalikud omavalitsused peaksid suurendama oma investeeringuid sotsiaalsesse kaitsesse, eelisarendama ja pakkuma senisest enam kodus elamist võimaldavaid teenuseid, leiab sotsiaalministeerium Eesti Linnade ja Valdade Liidule saadetud pöördumises.