Sa oled siin

Jevgeni Ossinovski: Riik on kõigile töö kaotanutele toeks

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on Viru Keemia Grupi otsus koondada 500 töötajat äärmiselt nukker. Riik suhtub sellega kaasnevasse sotsiaalsesse olukorda väga tõsiselt ning teeb kõik selleks, et inimesed oleksid kaitstud ja leiaksid kiiresti uue töö.

Minister kinnitas, et kõik töö kaotanud saavad kohest ja igakülgset abi Eesti Töötukassast. “Eesti Töötukassas on olemas koondamisele reageerimise meeskond, mis nõustab koondamisteadet saanud töötajaid ja pakub neile tuge juba enne töö kaotamist. Konsultatsioonid Viru Keemia Grupi töötajatega algavad esmaspäevast,“ lausus Ossinovski. 

Ta rõhutas, et riigipoolne abi ei jää kindlasti vahendite taha. Eesti Töötukassa on oma eelarvet ja tegevusi planeerides arvestanud ka väga mustade stsenaariumidega, lisaks kaalutakse võimalust taotleda raha Euroopa Globaliseerumisega Kohanemise Fondist.

“Uus teade koondamistest piirkonnas, mis alles möödunud aastal elas üle mitu suurt koondamist, on kahtlemata masendav. Sellise olukorra on põhjustanud eeskätt nafta madal hind maailmaturul, mis võib meid rõõmustada küll kütusetanklas, ent on põlevkivitööstuse seadnud väga raskesse seisu. Eelmise aasta suvel leevendas riik VKG-le põlevkivi kaevandamise piiranguid eesmärgiga kaitsta töökohti, kuid paraku ei piisanud sellestki,” ütles minister.

Ossinovski lisas, et sarnaselt raskes seisus on ka Eesti Energia, sest madalatest naftahindadest tulenev olukord on riigiettevõtteski seadnud ohtu sadu töökohti. Sellest tulenevalt otsustas Vabariigi Valitsus eile olukorra leevendamiseks lubada Eesti Energial taotleda riigi toetust suures mahus puiduhakke põletamiseks Eesti Energia Narva Elektrijaamades. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kaalub täiendavalt Ida-Virumaa ettevõtetele keskkonnatasude ajutist ajatamist. 

Lisainfo Töötukassa kodulehel.

Veel uudiseid samal teemal

„Pean väga oluliseks, et piirkondlikult nähakse reaalset vajadust saada koordinatsioonimudel laiemalt tööle. Nii kujundame ühtset ja toimivat koostöömudelit, mis toetab valdkondade spetsialiste igapäevase töö tegemisel ning tagame, et inimesed saaksid parimal viisil abi,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.
11.09.2020|Sotsiaalministeerium

Mitmes piirkonnas käivitub inimesekeskne hoolekande- ja tervishoiusüsteemi koordinatsiooni mudel

Suve alguses kuulutas sotsiaalministeerium välja konkursi, kuhu olid ühistaotlejatena oodatud kohalikud omavalitsused, piirkonda teenindavad haiglad, vähemalt viis perearsti, soovituslikult tervisekeskuse või praksisena, kes on valmis koostöös oma piirkonna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna ning ka teiste seotud valdkondade partneritega ellu viima inimesekeskset koordinatsiooni mudelit.

"Töötuskindlustusmakse määra säilitamine on vajalik ka seetõttu, et töötukassal oleks rahalisi vahendeid hüvitiste väljamaksmiseks olukorras, kus töötus lähiajal ilmselt suureneb. Pean väga oluliseks, et töötukassal oleksid tagatud piisavad ressursid nii tööinimeste kui töö kaotanute toetamiseks,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik
10.09.2020

Töötuskindlustusmakse määr säilib samal tasemel

Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks eelnõu, millega jäetakse töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele ehk 2,4 protsendile, millest töötajad tasuvad 1,6 protsenti ja tööandjad 0,8 protsenti.