Sa oled siin

Kõik 59 tervisekeskuste investeeringutaotlust vastavad tingimustele

Esmatasandi tervisekeskuste rajamiseks esitati 9. maiga lõppenud taotlusvoorus kokku 59 investeeringutaotlust ning kõik need vastasid tehnilistele tingimustele ja suunatakse edasi hindamisele. 

„Nüüd, kui oleme kontrollinud esitatud taotluste nõuetele vastavust, saavad need edasi liikuda valikukomisjoni,“ ütles Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Kaija Lukka. „Tegemist on mahuka tööga, sest juulikuuga tuleb komisjonil läbi töötada kõik 59 taotlust.“

Taotlusi hindavasse komisjoni kuuluvad Terviseameti, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, Sotsiaalministeeriumi ja Rahandusministeeriumi esindajad. Lisaks kaasatakse vajadusel teisigi nõuandvaid eksperte.
 
„Augusti algusesse on planeeritud valikukomisjoni koosolek, kus tehakse taotluste kohta lõplik otsus ning seejärel saadetakse ettepanek projektide investeeringute kava nimekirjast valitsusele,“ lisas Lukka. Kava on plaanis valitsusele kinnitamiseks saata 2016. aasta sügisel.

Järgneva kaheksa aasta jooksul ehitatakse või renoveeritakse üle Eesti vähemalt 35 tervisekeskust, millest esimesed 15 peavad tööd alustama juba 2018. aastal. Uutes keskustes hakkavad perearsti ja -õe kõrval tööle füsioterapeut, koduõde ja ämmaemand ning sõltuvalt kohapealsetest vajadustest ka teisi spetsialiste.

Veel uudiseid samal teemal

koroonavaktsiin
17.09.2020|Sotsiaalministeerium

Valitsus toetas 1,5 miljoni euro eraldamist COVID-19 vaktsiinide ettemaksuks

Vabariigi Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel 1,5 miljoni euro eraldamist Eesti sissemakseks Euroopa erakorralise toetuse instrumenti, et finantseerida COVID-19 vaktsiinide eelostulepinguid, mis aitavad tagada vaktsiini jõudmise Euroopa Liidu riikidesse. Euroopa Komisjonil on esialgu kavas sõlmida eelostulepingud seitsme vaktsiinitootjaga.

apteeker
09.09.2020

Sotsiaalministeerium soovib apteekri lähtetoetuse tingimusi paindlikumaks muuta

Sotsiaalministeerium esitas Riigikogus menetluses oleva ravimiseaduse muutmise eelnõule 205 SE muudatusettepanekud, millega muuhulgas soovitakse apteekri lähtetoetuse taotlemise tingimusi paindlikumaks muuta. Muudatuse eesmärk on motiveerida proviisoreid või farmatseute asuma tööle Eesti piirkondades, kuhu proviisorite ja farmatseutide leidmine on praktikas osutunud keeruliseks.