Sa oled siin

Koondamistega kaasnevad probleemid Ida-Virumaal leiavad riigi toel lahenduse

Nitrofert
Nitrofert

Kohtumisel Kohtla-Järvel asuva ettevõtte Nitrofert esindajatega sai tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev vahetu ülevaate eesolevate koondamistega seotud olukorrast. Koondamistega kaasnevad probleemid on lahendatavad ning riik on valmis koondatavaid inimesi igakülgselt aitama.

Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul selgus kohtumisel, et valdaval osal koondatavatest töötajatest on võimalus kiiresti uus töökoht leida, kuna nende kvalifikatsiooni ja oskustega töötajate järgi on maakonna tööturul nõudlus olemas. „Nendele koondatavatele, kellel olemasolev kvalifikatsioon ei pruugi kiiret töökoha leidmist tagada, pakub töötukassa igakülgset individuaalset nõustamist ning vajadusel koolitusi ja ümberõpet. Töötukassal on hetkel pakkuda üle poole tuhande töökoha Ida-Virumaal, kuhu töökäsi otsitakse,“ ütles minister.

Minister Vassiljevi sõnul reageerib töötukassa juba täna Nitroferdi olukorrale ette, hoolimata sellest, et formaalselt saab töötukassa tegutsema hakata alles siis, kui töötajad on oma koondamisteated kätte saanud. „Töötukassal on olemas nii pädevus kui kogemus osutada vajalikku abi koondatavatele. Ka töötukassa reservi kogutud vahendid on piisavad, et tagada töötutele igakülgne abi,“ ütles Vassiljev.

Nitroferdist koondatavast 426 inimesest on pooled vanadus- või töövõimetuspensionärid.

Möödunud nädalal toimunud töötukassa ja Nitroferdi esindajate kohtumisel lepiti kokku, et augustist alates viib töötukassa läbi koondatavatele infotunde ja tööotsingu töötube ettevõttes kohapeal. Augusti lõpus korraldatakse ka minimess, kuhu kutsutakse tööandjad, kellel on pakkuda koondatavatele sobivaid töökohti. Juba praegu on töötukassaga ise ühendust võtnud mitmed ettevõtted, kes otsivad töötajaid ja soovivad koondatavatele tööd pakkuda.

Samuti on Ida-Virumaale lähitulevikus loomisel enam kui tuhat töökohta. Narva Logistika- ja Tööstuspargis alustavates ettevõtetes peaks selle aasta lõpuks tööd saama ligi 310 inimest, aastatel 2016-2017 täiendavalt ligikaudu 400 inimest. Viru Keemia Grupil on plaanis aasta lõpuks luua 300 uut töökohta. Aastaks 2021 tuleb tööstusparkidesse Ida-Virumaale 4400 töökohta, Jõhvi on plaanitud ligi 400 ja Kohtla-Järvele – ligi 300 uut töökohta.

Veel uudiseid samal teemal

Kui oled valiku ees, mida edasi õppida või millist ametit valida, siis tea, et ei ole olemas naiste- ega meeste töid. Mehed omavahel ja naised omavahel erinevad oma huvide, võimete ja vajaduste poolest selleks liiga palju.
23.04.2021

„Võrdsema Eesti“ sarja uus video küsib, miks meil on vähe meesõpetajaid

Peatselt ees seisva kõrg- ja kutsekoolidesse sisseastumise eel julgustab Sotsiaalministeerium iga noort mõtlema “kastist välja” ja mitte laskma oma valikuid mõjutada aegunud soolistest stereotüüpidest.

„Praktikas töötavad alaealised sageli hooajatöödel, näiteks nagu maasikate korjamine, kus sõltuvalt ilmastikutingimustest võib tekkida vajadus noori kiirelt tööle võtta. Seetõttu nägime vajadust noortele töökogemuse andmise soodustamiseks lubada töölepingute sõlmimist senisest kiiremini,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.
21.04.2021|Sotsiaalministeerium

Paraneb hoolduskohustusega töötajate õiguste kaitse ning lihtsustub alaealiste töölevõtmine

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tutvustas täna riigikogule seadusemuudatusi, millega paraneb hoolduskohustusega töötajate õiguste kaitse ning lihtsustub 13-14-aastaste alaealiste töölevõtmine.