Sa oled siin

Koondamistega kaasnevad probleemid Ida-Virumaal leiavad riigi toel lahenduse

Nitrofert
Nitrofert

Kohtumisel Kohtla-Järvel asuva ettevõtte Nitrofert esindajatega sai tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev vahetu ülevaate eesolevate koondamistega seotud olukorrast. Koondamistega kaasnevad probleemid on lahendatavad ning riik on valmis koondatavaid inimesi igakülgselt aitama.

Tervise- ja tööministri Rannar Vassiljevi sõnul selgus kohtumisel, et valdaval osal koondatavatest töötajatest on võimalus kiiresti uus töökoht leida, kuna nende kvalifikatsiooni ja oskustega töötajate järgi on maakonna tööturul nõudlus olemas. „Nendele koondatavatele, kellel olemasolev kvalifikatsioon ei pruugi kiiret töökoha leidmist tagada, pakub töötukassa igakülgset individuaalset nõustamist ning vajadusel koolitusi ja ümberõpet. Töötukassal on hetkel pakkuda üle poole tuhande töökoha Ida-Virumaal, kuhu töökäsi otsitakse,“ ütles minister.

Minister Vassiljevi sõnul reageerib töötukassa juba täna Nitroferdi olukorrale ette, hoolimata sellest, et formaalselt saab töötukassa tegutsema hakata alles siis, kui töötajad on oma koondamisteated kätte saanud. „Töötukassal on olemas nii pädevus kui kogemus osutada vajalikku abi koondatavatele. Ka töötukassa reservi kogutud vahendid on piisavad, et tagada töötutele igakülgne abi,“ ütles Vassiljev.

Nitroferdist koondatavast 426 inimesest on pooled vanadus- või töövõimetuspensionärid.

Möödunud nädalal toimunud töötukassa ja Nitroferdi esindajate kohtumisel lepiti kokku, et augustist alates viib töötukassa läbi koondatavatele infotunde ja tööotsingu töötube ettevõttes kohapeal. Augusti lõpus korraldatakse ka minimess, kuhu kutsutakse tööandjad, kellel on pakkuda koondatavatele sobivaid töökohti. Juba praegu on töötukassaga ise ühendust võtnud mitmed ettevõtted, kes otsivad töötajaid ja soovivad koondatavatele tööd pakkuda.

Samuti on Ida-Virumaale lähitulevikus loomisel enam kui tuhat töökohta. Narva Logistika- ja Tööstuspargis alustavates ettevõtetes peaks selle aasta lõpuks tööd saama ligi 310 inimest, aastatel 2016-2017 täiendavalt ligikaudu 400 inimest. Viru Keemia Grupil on plaanis aasta lõpuks luua 300 uut töökohta. Aastaks 2021 tuleb tööstusparkidesse Ida-Virumaale 4400 töökohta, Jõhvi on plaanitud ligi 400 ja Kohtla-Järvele – ligi 300 uut töökohta.

Veel uudiseid samal teemal

08.08.2019

ANALÜÜS: vaimse tervise häired on üks suuremaid töövõime vähenemise põhjuseid

Sotsiaalministeeriumis koostatud värskest analüüsist selgub, et tööandjad, töötajad ja riik peaksid senisest enam panustama töötaja vaimse tervise hoidmisesse.

16.07.2019|Sotsiaalministeerium

Hooldekodud ehitatakse riigi toel energiatõhusamaks

Kohalikel omavalitsustel oli võimalus taotleda riigilt toetust hooldekodude energiatõhusaks muutmiseks ja uute liginullenergiahoonete ehitamiseks. Taotlusi menetlenud Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) otsustas toetada 10 hooldekodu renoveerimist kokku 2,26 miljoni euro eest ja 11 liginullenergiahoone ehitamist kokku 5,57 miljoni euro eest.