Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kõrgetasemelise e-tervise konverentsi programm valmib koostöös Euroopa tervisetehnoloogia klastriga

„Uudsete digitaalsete lahendustega on võimalik tagada inimese terviseandmete turvalisus ja privaatsuse kaitse kõigile Euroopa Liidu elanikele, pakkudes samal ajal mugavaid ja tõhusaid teenuseid,“ sõnas Aaviksoo.
„Uudsete digitaalsete lahendustega on võimalik tagada inimese terviseandmete turvalisus ja privaatsuse kaitse kõigile Euroopa Liidu elanikele, pakkudes samal ajal mugavaid ja tõhusaid teenuseid,“ sõnas Aaviksoo.

Sotsiaalministeerium sõlmis Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal toimuva rahvusvahelise e-tervise konverentsi (www.ehealthtallinn2017.ee) korraldamiseks koostööleppe Euroopa tervisetehnoloogia klastri European Connected Health Alliance’iga (ECHAlliance), et tuua Eestisse valdkonna tipp-esinejad ja ka organisatsioonid väljastpoolt Euroopat.

16.-18. oktoobrini Tallinnas Kultuurikatlas toimuval e-tervise konverentsil „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ näidatakse, kuidas uued tehnoloogiad ja laialdane terviseandmete kasutamine muudavad nii elukorraldust kui tervishoidu.

E-teenuste ja innovatsiooni asekantsleri Ain Aaviksoo sõnul on Eestil EL Nõukogu eesistumisel ajal suurepärane võimalus näidata, kuidas uudsed digitaalsed lahendused saavad muuta kogu tervishoiu valdkonda. „Uudsete digitaalsete lahendustega on võimalik tagada inimese terviseandmete turvalisus ja privaatsuse kaitse kõigile Euroopa Liidu elanikele, pakkudes samal ajal mugavaid ja tõhusaid teenuseid,“ sõnas Aaviksoo.

ECHAlliance’i esimehe Brian O’Connori sõnul on organisatsioon teinud tervisetehnoloogiate klastri kaudu aastaid Eestiga koostööd. „Eesti e-tervis on viimase kümne aasta jooksul teinud läbi suure arengu. Töötame koos sotsiaalministeeriumi meeskonnaga, et Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal toimuval e-tervise konverentsil oleks suurepärane programm.“

Rahvusvahelise kaaskorraldaja ülesanne on toetada tipp-esinejate ning kõrgetasemeliste ekspertide ja organisatsioonide Eestisse toomist. „Soovime, et ka pärast meie eesistumist jätkuks rahvusvahelisel tasandil arutelud patsientide õigusest kontrollida oma terviseandmeid ja andmete vabast liikumisest Euroopas. Igal kodanikul peab olema õigus ja võimalus digitaalseks ligipääsuks oma terviseandmetele. Terviseandmeid tuleb kasutada kaitstult, piiriüleselt ja laialdaselt, mitte kaitsta andmeid kasutamise eest,“ rääkis Aaviksoo.

Kolmepäevane sündmus toob tänavu oktoobris Tallinnasse Euroopa Liidu poliitikakujundajad, liikmesriikide terviseministrid, patsiendi organisatsoonid, IT- ja tervisesektori, tervishoiujuhid, arstid ja teadlased. Arutlusele tulevad näiteks inimeste parem ligipääs oma terviseandmetele ja kontroll nende kasutamise üle, terviseandmete piiriülene liikumine, nende kasutamine teadus- ja arendustegevustes, tingimuste loomine digitaalsele ühisturule ka tervise valdkonnas.

Konverents „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ on osa Eesti EL Nõukogu eesistumise programmist.

Lisainfo Twitteris: @eHealthTallinn, @ECHAlliance, #eHealthTallinn

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

04.08.2021

Vaktsineerimise kiirkoolitusele oodatakse kõiki meditsiinivaldkonna töötajaid

COVID-19 vastu vaktsineerimise läbiviijate kiirkoolitusele on registreerunud üle 700 meditsiinitöötaja, ent 5. ja 9. augustil toimuvale ühepäevasele online-kursusele on veel sadu vabu kohti.

02.08.2021

Tallinnas alustas tööd vaktsiinikiirabi

Alates 2. augustist on Tallinnas võimalik kutsuda COVID-19 vastu vaktsineerimise läbiviijad oma kodu lähedale, tööle või kasvõi laulukoori, kui koos on vähemalt 10 vaktsiini soovivat inimest.