Sa oled siin

Kõrgetasemelise e-tervise konverentsi programm valmib koostöös Euroopa tervisetehnoloogia klastriga

„Uudsete digitaalsete lahendustega on võimalik tagada inimese terviseandmete turvalisus ja privaatsuse kaitse kõigile Euroopa Liidu elanikele, pakkudes samal ajal mugavaid ja tõhusaid teenuseid,“ sõnas Aaviksoo.
„Uudsete digitaalsete lahendustega on võimalik tagada inimese terviseandmete turvalisus ja privaatsuse kaitse kõigile Euroopa Liidu elanikele, pakkudes samal ajal mugavaid ja tõhusaid teenuseid,“ sõnas Aaviksoo.

Sotsiaalministeerium sõlmis Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal toimuva rahvusvahelise e-tervise konverentsi (www.ehealthtallinn2017.ee) korraldamiseks koostööleppe Euroopa tervisetehnoloogia klastri European Connected Health Alliance’iga (ECHAlliance), et tuua Eestisse valdkonna tipp-esinejad ja ka organisatsioonid väljastpoolt Euroopat.

16.-18. oktoobrini Tallinnas Kultuurikatlas toimuval e-tervise konverentsil „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ näidatakse, kuidas uued tehnoloogiad ja laialdane terviseandmete kasutamine muudavad nii elukorraldust kui tervishoidu.

E-teenuste ja innovatsiooni asekantsleri Ain Aaviksoo sõnul on Eestil EL Nõukogu eesistumisel ajal suurepärane võimalus näidata, kuidas uudsed digitaalsed lahendused saavad muuta kogu tervishoiu valdkonda. „Uudsete digitaalsete lahendustega on võimalik tagada inimese terviseandmete turvalisus ja privaatsuse kaitse kõigile Euroopa Liidu elanikele, pakkudes samal ajal mugavaid ja tõhusaid teenuseid,“ sõnas Aaviksoo.

ECHAlliance’i esimehe Brian O’Connori sõnul on organisatsioon teinud tervisetehnoloogiate klastri kaudu aastaid Eestiga koostööd. „Eesti e-tervis on viimase kümne aasta jooksul teinud läbi suure arengu. Töötame koos sotsiaalministeeriumi meeskonnaga, et Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal toimuval e-tervise konverentsil oleks suurepärane programm.“

Rahvusvahelise kaaskorraldaja ülesanne on toetada tipp-esinejate ning kõrgetasemeliste ekspertide ja organisatsioonide Eestisse toomist. „Soovime, et ka pärast meie eesistumist jätkuks rahvusvahelisel tasandil arutelud patsientide õigusest kontrollida oma terviseandmeid ja andmete vabast liikumisest Euroopas. Igal kodanikul peab olema õigus ja võimalus digitaalseks ligipääsuks oma terviseandmetele. Terviseandmeid tuleb kasutada kaitstult, piiriüleselt ja laialdaselt, mitte kaitsta andmeid kasutamise eest,“ rääkis Aaviksoo.

Kolmepäevane sündmus toob tänavu oktoobris Tallinnasse Euroopa Liidu poliitikakujundajad, liikmesriikide terviseministrid, patsiendi organisatsoonid, IT- ja tervisesektori, tervishoiujuhid, arstid ja teadlased. Arutlusele tulevad näiteks inimeste parem ligipääs oma terviseandmetele ja kontroll nende kasutamise üle, terviseandmete piiriülene liikumine, nende kasutamine teadus- ja arendustegevustes, tingimuste loomine digitaalsele ühisturule ka tervise valdkonnas.

Konverents „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“ on osa Eesti EL Nõukogu eesistumise programmist.

Lisainfo Twitteris: @eHealthTallinn, @ECHAlliance, #eHealthTallinn

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

minister Tanel Kiik
20.09.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik: Kõigil Eesti inimestel peab olema juurdepääs esmatasandi arstiabile

Kõigil Eesti inimestel peab olema juurdepääs kodulähedasele esmatasandi arstiabile, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna, 20. septembril toimuval Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil.

perearstitarkvara
19.09.2019|Sotsiaalministeerium

Eesti Perearstide Selts saab 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega antakse Eesti Perearstide Seltsile viieks aastaks 435000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks. Toetuse andmise eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis oleksid senisest kasutajasõbralikumad ja toetaks perearste nende igapäevatöös.