Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kruuse: investeeringud töötervishoidu on tööandjale kasumlikud

Oktoobris pööratakse rohkem tähelepanu töötervishoiule ja tööohutusele. Täna toimub Sotsiaalministeeriumi juba kolmandat korda korraldatav ergonoomiakonverents, kus Eesti, Suurbritannia, Soome ja Rootsi tööohutuseksperdid arutlevad töötervishoiu ja selleks tehtavate kulutuste kasumlikkuse üle.
 
„Kogu maailmas on ettevõtted küsimuse ees, kas ennetustegevused tervisliku töökeskkonna loomisel on ettevõtte jaoks üksnes kulu või kaasneb sellega ka tulu. Uuringud näitavad, et investeeringud töötervishoidu on tööandjale kasumlikud, andes igalt investeeritud eurolt tulu ligi 2,2 eurot,“ ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse konverentsi avasõnades. „Ohutu ja tervist hoidva töökeskkonna loomine on igaühe ülesanne. Igal töötajal on oluline pöörata tähelepanu ohutusnõuetele ja töötervishoiuarsti nõuannetele. Sama tähtis on ka tööandjatel hoolt kanda oma personali ohutu ja turvalise töökeskkonna eest,“ lisas minister.
 
Kuulajad saavad ülevaate tööohutuse kasumlikkust käsitlevast ulatuslikust rahvusvahelisest uuringust. Eksperdid tutvustavad Soome ja Suurbritannia kogemusi tööõnnetuste vältimisel ning selgitavad, kuidas töökultuur on osa ettevõtte kuvandist ja kvaliteedil näitajaist. Konverentsil jagab kogemusi „Pere- ja töötajasõbralik ettevõte 2014“ laureaat Ericsson Eesti AS ja Sotsiaalministeeriumi esindaja tutvustab veebipõhist töövahendit „Tööbik.“ Tööbik on Eesti ettevõtetele mõeldud tasuta võrgupõhine töövahend, mis on abiks töökeskkonna, töötervishoiu ja tööohutusega seotud tegevuste haldamisel. Selle abiga saab tööandja selge ülevaate töökeskkonnas toimuvast.
  
Eestis tähistatakse ergonoomiakuud kolmandat korda. Ergonoomiakuu läbi viimist toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfondi programm „Tööelu kvaliteedi parandamine 2009-2014". Konverentsi kava koos lektorite tutvustusega on kättesaadav siin.