Sa oled siin

Kutse suitsuvaba keskkonna ümarlauale

Sotsiaalministeerium koos Maailma Terviseorganisatsiooni Esindusega Eestis korraldab suitsuvaba keskkonna ümarlaua eesmärgiga tutvustada suitsuvaba keskkonna valdkonnast tehtut ja tulevikus plaanitavat. Suitsuvaba keskkonna tagamiseks Ühendkuningriigis tehtut  tutvustab juhtiv suitsuvaba keskkonna ekspert Ian Gray.

Konverents toimub 26. novembril kell 14.00-17.30, Hotell Olümpia konverentsikeskuses.

Tubakasuits on tõsine tervist ohustav tegur ning tervisele ohutut tubakasuitsu sisaldust õhus ei ole olemas. Tubakasuitsetaja ei ohusta ainult ennast. Suitsetamisest põhjustatud haigustesse haigestumise risk laieneb ka mittesuitsetajale, kes viibib tubakasuitsust saastatud keskkonnas. Eriti on ohustatud astmasse, bronhiiti ja veresoonkonna kroonilistesse haigustesse haigestunud ning ülitundlikud ja allergilistele reaktsioonidele kalduvad inimesed. Tubakasuitsuse õhu sisse hingamine on eriti kahjulik lastele. Seetõttu soovitab WHO inimeste tervise kaitseks 100% suitsuvaba keskkonda. Kuigi tubakasuitsuses keskkonnas viibimine tööl alla ühe tunni päevas on langenud meestel 16%-ni ja naistel 10%-ni, on lubamatult kõrge tubakasuitsune elukeskkond kodudes – ligi iga neljandas kodus suitsetatakse. 

Esialgne ajakava:

  • 14.00-14.05 Marge Reinap, WHO esinduse juht, avab ümarlaua 
  • 14.05- 14.20 Aive Telling, Sotsiaalministeeriumist, tutvustab tubakapoliitika rohelise raamatu suitsuvaba keskkonna eesmärke
  • 14.20- 14.40 Tiiu Härm, Tervise Arengu Instituudist, räägib suitsuvabast haiglakeskkonnast.
  • 14.40- 15.00 Külli Luuk, Tervise Arengu Instituudist, räägib suitsuvabadest töökohtadest.
  • 15.00- 16.30 Ian Gray UK kogemustest suitsuvaba keskkonna tagamisel
  • 16.30- 17.30 arutelu.

Ingliskeelsetele ettekannetele on tagatud sünkroontõlge eesti keelde.
Osalemiseks palume ennast registreerida aadressil aive.telling@sm.ee 20. novembriks.

Ootame Teie aktiivset osavõttu!