Sa oled siin

Minister Kiik: eesmärk on kvaliteetne ja patsiendile ohutu tervishoid

ministri foto
Soovime viia lõpule patsiendikindlustussüsteemi loomise ja koos sellega patsiendiohutussüsteemi kaasajastamise, ütles minister Tanel Kiik.

Meie kõigi ühine eesmärk on tervishoiuteenuste kõrge kvaliteet ja patsientide ohutus. Sotsiaalministeeriumi selge soov on viia lõpuni pikalt ettevalmistatud patsiendikindlustuse loomine ning koos sellega patsiendiohutuse süsteemi kaasajastamine, kinnitas sotsiaalminister Tanel Kiik täna, 11. septembril Tallinnas toimuval Eesti Haiglate Liidu sügiskonverentsil.

„Meie arstid teevad head tööd ja arstiabi Eestis on väga heal tasemel. Ometi nii nagu mujal, tuleb ka meil tervishoius ette olukordi, kus kõik ei lähe plaanipäraselt. Seepärast vajame tervishoius toimunud eksimustesse mittesüüdistavat ja mittekaristavat suhtumist, mis võimaldaks eksimustest õppida, neist avatult rääkida ja nendega julgemalt tegeleda,“ ütles minister Tanel Kiik. „Soovime viia lõpule patsiendikindlustussüsteemi loomise ja koos sellega patsiendiohutussüsteemi kaasajastamise. Loodav süsteem peab võimaldama kõigi patsientide võrdset ja väärikat kohtlemist ning kahjujuhtumite objektiivset ja ühetaolist menetlemist, et muuta tervishoidu meie kõigi jaoks veelgi kvaliteetsemaks ja ohutumaks.“

Augusti alguses olid patsiendikindlustuse loomise põhimõtted arutusel valitsuskabinetis ning läbirääkimised patsiendikindlustussüsteemi loomise ja patsiendiohutussüsteemi kaasajastamise teemal jätkuvad sügisel.

Minister Kiik rõhutas, et soovib oma ametis olulist tähelepanu suunata ka erinevatele digilahendustele ja tervishoiutehnoloogiatele, mis arenevad jõudsalt ning mis aitavad teatud protsesse automatiseerida ja muuta veelgi efektiivsemaks. Ühe positiivse näitena tõstis minister esile üleriigilise digiregistratuuri käivitamise.

„Üleriigilise digiregistratuuriga on praeguseks liitunud juba 29 raviasutust, sealhulgas kõik Eesti piirkondlikud, kesk- ja üldhaiglad. Loodame, et see muudab patsiendile edaspidi eriarstiaja leidmise lihtsamaks ja mugavamaks ning aitab samas vähendada ka tühivisiite ja topeltbroneeringuid,“ ütles minister Kiik. „Ühtlasi tekib meil võimalus täiendavaks sisuliseks analüüsiks, et teaksime, kuhu tulevikus enam ressurssi suunata. Tunnustan kõiki raviasutusi ja infosüsteemide arendajaid, kes on töötanud tihedas koostöös Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ja Eesti Haigekassaga, et see projekt edukalt lõpule viia.“

Lisaks kinnitas minister oma sõnavõtus soovi liikuda edasi Tallinna Haigla rajamise plaaniga, mis näeb ette Tallinna haiglate ühendamise ühte haiglaorganisatsiooni ning uue nüüdisaegse haiglakompleksi rajamise Tallinnasse Lauluväljaku lähistele aastaks 2027.

Eesti Haiglate Liidu sügiskonverents „Tervishoiu tervis 6“ toimub 11.-12. septembril 2019 Tallinnas Tallink Spa and Conference hotellis.

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
10.01.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimite tarneraskuste leevendamiseks on vaja rohkem läbipaistvust ja kiiret infovahetust

Sotsiaalministeeriumis toimus kolmapäeval, 8. jaanuaril arstide, ametite ning ravimituru osapoolte ümarlaud, kus olid kõne all siseriiklikud meetmed ravimite tarneraskuste ennetamiseks ning nende mõju leevendamiseks patsientidele. Tarneraskuste ennetamiseks peeti oluliseks läbipaistvamat ülevaadet ravimivarudest nii hulgimüügis kui apteekides, tarneraskuse tekkimisel aga kiiret infovahetust kõigi ravimi tarneahela lülide vahel ravimitootjast patsiendini.  

liikuma kutsuv kool
07.01.2020|Sotsiaalministeerium

Liikuma kutsuva kooli projekt laieneb üle Eesti

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas 2019. aasta lõpul toetuse andmise otsuse, millega eraldatakse Tartu Ülikoolile 2,7 miljonit eurot kooliõpilaste liikumisaktiivsuse tõstmiseks. Toetusega on kavas töötada välja liikuma kutsuva kooli mudel ning toetada liikuma kutsuva kooli põhimõtete rakendamist aastaks 2023 vähemalt 140-s koolis üle Eesti.