Sa oled siin

Minister Kiik külastab täna Jõgevamaad

Sotsiaalminister Tanel Kiik on täna, 21. augustil visiidil Jõgevamaal. Minister osaleb Põltsamaa tervisekeskuse avamisel ja külastab Jõgeva Haiglat ning Lõuna-Eesti Hooldekeskuse Põltsamaa Kodu. Lisaks kohtub Tanel Kiik Jõgeva Vallavalitsuse ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse esindajatega.

„Üle riigi rajatavate tervisekeskuste eesmärk on tõsta tervishoiuteenuste kvaliteeti, edendada meditsiinisektori koostööd ja parandada esmatasandi arstiabi kättesaadavust,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Inimese jaoks on palju mugavam saada kõiki vajalikke teenuseid ühest kohast. Perearstidele lisaks on tervisekeskustes ka pereõed, koduõed, ämmaemand, füsioterapeut ja teised spetsialistid.“

Aastaks 2023 on plaanis rajada üle Eesti kokku 61 tervisekeskust. „Tervisekeskuste rajamine tugevdab perearstide meeskondi ja pakub inimestele laiemat teenuste valikut,“ ütles minister Kiik.

Põltsamaa uues tervisekeskuses hakkavad tööle perearstid, lisaks hakatakse pakkuma füsioteraapiat, koduõendust, ämmaemanda teenust, psühholoogilist ja sotsiaalnõustamist, töö- ja koolitervishoiuteenuseid, ambulatoorset eriarstiabi, proteeside ja abivahendite andmise teenust.

Päeva jooksul külastab minister Kiik Jõgeva Haiglat ning Põltsamaa Kodu ning tutvub lähemalt asutuste plaanide ja tegemistega. Märtsis lõppes taotlusvoor dementsusesõbralike teenusekohtade kohandamiseks. Üle Eesti said rahastuse 26 projekti, sealhulgas ka Põltsamaa Kodu summas 85 000 eurot. „Kohtade kohandamisega paraneb üldhooldusteenusel olevate dementsusega inimeste turvalisus ja suureneb teenusepakkujate võimekus pakkuda neile kvaliteetsemat teenust,“ ütles minister Kiik.  

21.08.19