Sa oled siin

Minister Kiik tänas üleriigilise digiregistratuuri käivitajaid

üleriigiline digiregistratuur
Üleriigilise digiregistratuuriga on praeguseks liitunud 30 raviasutust üle Eesti, sh kõik piirkondlikud, üld- ja keskhaiglad, aga ka mitmed eratervishoiuasutused.

Ülemiste City Öpiku konverentsikeskuses toimus täna, 25. septembril tänuüritus üleriigilise digiregistratuuri arendamisse ja juurutamisse panustanud raviasutuste esindajatele, IT-arendajatele ning teistele koostööpartneritele. Sotsiaalminister Tanel Kiik tänas kõiki projekti elluviimiseks panustanuid.

Üleriigilise digiregistratuuriga on praeguseks liitunud 30 raviasutust üle Eesti, sh kõik piirkondlikud, üld- ja keskhaiglad, aga ka mitmed eratervishoiuasutused.

„Koostöös haiglate ja arendajatega õnnestus viia edukalt lõpuni üks Eesti tervishoiu viimaste aastate suurimaid koostööprojekte. Meie soov on, et üleriigilisest digiregistratuurist saaks patsientidele võimalikult mugav broneerimissüsteem ja raviasutustele võimalikult kasulik lahendus oma töö korraldamisel,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Kõik liitunud haiglad on pidanud selleks tegema arendusi oma infosüsteemides. Oleme väga tänulikud kõigile raviasutustele ja nende infosüsteemide arendajatele, kes on töötanud tihedas koostöös Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusega, et üleriigilise digiregistratuuri lahendus võimalikult kiiresti kasutusele võtta.“

Üleriigiline digiregistratuur on veebirakendus riiklikus patsiendiportaalis www.digilugu.ee, kus inimene saab ühes vaates broneerida, muuta ja tühistada eriarsti esmaseid vastuvõtuaegu kõikides lahendusega liidestunud raviasutustes. See annab patsiendile valikuvabaduse broneerida arsti vastuvõtuaja ühest kohast, ilma et ta peaks helistama eri raviasutustesse või kasutama raviasutuse enda vastuvõtuaegade broneerimise keskkonda. Samas on soovijatel endiselt võimalik broneerida vastuvõtuaegasid ka telefoni teel või haigla registratuuris kohapeal.

„Üleriigiline digiregistratuur ei lühenda automaatselt ravijärjekordi, kuid võimaldab vähendada tühivisiite ja topeltbroneeringuid. Samas tekib üleriigilise digiregistratuuri kasutuselevõtuga esmakordselt andmestik, mis võimaldab ravijärjekordade sisulist analüüsi. Seeläbi saame infot, kuhu tulevikus enam tervishoiuressursse suunata,” ütles minister Tanel Kiik. „Üleriigilise digiregistratuuri esimeste kuude kasutusstatistika näitab, et inimesed on selle võimaluse omaks võtnud ja broneeringute arv kasvab. Samuti kasutavad inimesed võimalust vastuvõtuaegade tühistamiseks ning broneeringute muutmiseks. Tänu sellele on juba praeguseks suur hulk tühivisiite ära jäänud. Loodan, et üha rohkem Eesti inimesi avastab enda jaoks selle võimaluse ja leiab mugavalt vajaliku arstiaja.”   

Üleriigiline digiregistratuur on loodud piisavalt paindlikuna, et seda oleks võimalik järk-järgult edasi arendada ja kasutajale veelgi mugavamaks muuta. Esialgu on loodud baasfunktsionaalsus – inimene saab ühes vaates näha kõiki endale väljastatud saatekirju ja tehtud broneeringuid, oma vastuvõtuaegasid planeerida – broneerida, muuta, tühistada.

Veel uudiseid samal teemal

minister
11.10.2019|Sotsiaalministeerium

Balti riikide tervisepoliitika juhid arutlesid Viljandis tervisesüsteemide tuleviku teemal

Eile ja täna, 10. ja 11. oktoobril toimus Viljandis Balti riikide terviseministrite ja tervisepoliitika juhtide 16. kohtumine. Kahepäevasel kohtumisel olid arutelul muudatused ja väljakutsed tervisesüsteemis ning maakonnahaiglate roll kogukonna tervise edendamisel.

inimuuringud
10.10.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Kiik kinnitas Eesti bioeetika ja inimuuringute nõukogu koosseisu

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja Eesti bioeetika ja inimuuringute nõukogu moodustamiseks. Nõukogu loomisega ühendati kaks seni sotsiaalministeeriumi juures tegutsenud eetikakomiteed ning kaasati täiendavaid kompetentse. Teadusprojektidele hinnangu saamine muutub sellega edaspidi kiiremaks.