Sa oled siin

Minister Kruuse: Eesti tervisepoliitika eesmärk on inimeste eluea pikendamine

Täna toimub Viru hotellis iga-aastane konverents Meditsiin 2015. Põhiteemadeks on haiglate võrgustumine ning Eesti sõdurite tervis, arvestades militaarselt ärevat aastat. Konverentsil tegi ettekande ka tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, kes annab ülevaate 2015. aasta tähistest ja plaanidest.

„Eesti tervisepoliitika ühtne eesmärk on inimeste eluea pikendamine ning alkoholi- ja tubakapoliitika tõhustamine, et vähendada nende pahede halba mõju inimeste tervisele. Järgmisest aastast tõuseb alkoholiaktsiis 15 protsenti ning viiakse läbi erinevaid tubaka ja alkoholi tarvitamist ennetavaid kampaaniaid,“ ütles minister konverentsi ettekandes. „Lisaks on 2015. aasta olulisemateks tegevusteks ka Euroopa Regionaalarengu Fondi investeeringud haiglavõrgu arendamiseks ja esmatasandi tervisekeskuste infrastruktuuri rajamiseks. Kokku on tegevuste kogumaksumus ligi 208 miljonit eurot,“ lisas minister.

E-tervise projektidest on 2015 prioriteediks e-kiirabi, puude raskusastme ja töövõime määramise teenuse rakendamine, ette valmistatakse e-saatekirja, doonorite registrit, e-immuniseerimispassi ja soolevähi sõeluuringu moodul vähi sõeluuringute registrisse. Sõeluuringute register alustab tegevust emakakaela vähi ja rinnavähi skriiningute läbiviimisel.

Konverentsil astuvad teiste seas üles ka arstide liidu uus president Lembi Aug ja ravimitootjate liidu nõukogu esimees Piret Sell.

Täpsema info ja kava leiate siit.

 

16. detsember 2014