Sa oled siin

Minister Kruuse: Hiiumaa Haigla aitab säilitada inimeste sotsiaalset turvatunnet

Urmas Kruuse kohtub Hiiumaa Haigla arstidega
Urmas Kruuse kohtub Hiiumaa Haigla arstidega
Täna külastas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse töövisiidiga Hiiumaad. Minister kohtus Hiiumaa Haigla esindajatega, tutvus Kärdla uue sadamaga ning arutas Eesti Töötukassa Hiiumaa osakonna ja omavalitsusjuhtidega töövõimereformiga seotud küsimusi.
 
Päeva alguses kohtusid minister Kruuse ja Hiiu maavanem Riho Rahuoja Hiiumaa Haigla juhatuse ja arstidega, et arutada haigla tuleviku väljavaateid ja teada saada töötajate muredest ja rõõmudest. 
 
Tervise- ja tööministri Urmas Kruuse sõnul ei ole kahtlust, et Hiiumaa Haigla peab kindlasti säilima. „Kohtudes täna haigla esindajaga nägin oma silmaga, et personal on teinud väga tänuväärset tööd ja loonud head tingimused oma patsientide jaoks. Haigla säilimine ei puuduta vaid arstiabi kättesaadavuse küsimust, vaid ka inimeste sotsiaalset turvatunnet laiemalt, mis on äärmiselt oluline,“ selgitas minister oma seisukohta.
 
Visiidi käigus tutvustasid Hiiu vallavanem Georg Linkov ja abivallavanem Katrin Sarapuu Urmas Kruusele Kärdla uut sadamat. Päeva teises pooles kohtus minister Eesti Töötukassa Hiiumaa osakonna esindajatega, et arutada töötukassa tegevusi Hiiu maakonnas. Kohtumisel vallavanematega arutas Kruuse töövõimereformiga seotud küsimusi.

Veel uudiseid samal teemal

COVID-19 vaktsineerimine
20.01.2021|Sotsiaalministeerium

Riskirühmade vaktsineerimisega perearstikeskustes on plaanis alustada veebruaris

Sotsiaalministeerium uuendas koostöös COVID-19 vaktsineerimise juhtrühma ja riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoniga Eesti COVID-19 vaktsineerimise plaani. Uuendatud plaanis on täpsemalt määratletud COVID-19 riskirühmad, kellele tuleb vaktsineerimist võimaldada esmajärjekorras. Riskirühmade vaktsineerimisega perearstikeskustes on kavas alustada veebruaris.

Pfizer/BioNTech vaktsiin
16.01.2021|Sotsiaalministeerium

COVID-19 vaktsineerimine jätkub uuel nädalal plaanitust mõnevõrra vähendatud mahus, 2. vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud

Tänahommikuse seisuga on Eestis esimese doosiga vaktsineeritud ligi 18 000 inimest. Pfizer/BioNTech vaktsiini tarnete ootamatu vähendamise tõttu toimub COVID-19 vaktsineerimine Eestis tuleval nädalal mõnevõrra väiksemas mahus plaanitust. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi.