Sa oled siin

Minister Kruuse: inimesteni peab jõudma õige informatsioon töövõimereformist

Tänasel sotsiaalministeeriumi pressibriifil räägiti kokkuvõtlikult hea tahte leppe teisest ümarlauast ja tutvustati ajakirja Sotsiaaltöö töövõimereformi-teemalist erinumbrit.
 
Hea tahte leppe arutelust võttis osa 28 organisatsiooni. „Osapooled andsid oma sisendi väikeste meeskondadena, koostades üheskoos leppe algteksti,“ ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. „Peamiste teemadena jäid kõlama puuetega ning erivajadustega inimestele võimaldatud igakülgne ligipääsetavus, praegu kehtivad rahvusvahelised kohustused ja kõiki osapooli hõlmav produktiivne koostöö,“ lisas Kruuse. „Ümarlaual said täpselt sõnastatud erivajadustega inimeste jaoks tähtsad võtmekohad,“ ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse. „Hea tahte lepe liigub kenasti edasi ja järgmisel kohtumisel loodame juba rääkida ka allkirjastamisest,“ lisas Kuuse.
 
Briifil tutvustati põgusalt ka ajakirja Sotsiaaltöö, mille värskelt ilmunud erinumbris on seekord teemaks töövõimereform. „Ajakiri annab hea kokkuvõtliku ülevaate sellest, mida uus seadus erivajadustega inimestele pakub,“ rõhutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. „Oluline on õige info, sest alati on muutuste ees palju hirme,“ lisas sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt.
 
Sotsiaaltöö ajakiri on sotsiaaltöö ja –poliitika eriala väljaanne, mis jagab informatsiooni kogu sotsiaalvaldkonna arengutest Eestis. Ajakirja lühendatud versioon on kättesaadav Tervise Arengu Instituudi kodulehelt (PDF)