Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Minister Kruuse: kohtumised puuetega inimestega kinnitavad vajadust individuaalse juhtumikorralduse järele

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse kohtus eile Rakveres Lääne-Viru Puuetega Inimeste Koja liikmetega ja täna Pärnus sealse Puuetega Inimeste Koja liikmetega, et arutada, kuidas töövõimereformi tulemusena on vähenenud töövõimega inimestel lihtsam tööturule tagasi saada.
 
"Töövõimereform puudutab ligi 100 000 vähendatud töövõimega inimest. Mitmed hiljutised puuetega inimeste organisatsioonide esindajate väljaütlemised on mulle teravalt selgeks teinud, et meie töö suve jooksul põhjalikult täiendatud töövõimereformi plusside lahtiseletamisel ei ole olnud piisavalt veenev ega intensiivne. Oleme seetõttu viimastel nädalatel võtnud ette otsekohtumised maakondlike organisatsioonide ja nende liikmetega, et info vähene liikumine erimeelsuste asjatuks tekkeks põhjust ei annaks," ütles Kruuse.
 
Kruuse, kes sel nädalal kohtub reedel veel Tartu Puuetega Inimeste Koja ja selle allorganisatsioonide liikmetega, möönis kommunikatsiooni olulist rolli nii mahuka reformi hüvede lahtirääkimisel.
 
"Igal inimesel on väga individuaalsed mured ja probleemid, mis on neil takistanud tööjõuturule naasmast või muul moel end täisväärtusliku osana ühiskonnast tundmast. Kõige suurem väärtus on nendel kohtumistel olnudki iga inimesega eraldi suhtlemisel. Ei mina ega minister Kütt ei jõua küll kõigi 100 000 inimesega eraldi kohtuda, aga usume, et töövõimereformiga sisseviidav individuaalne juhtumikorraldus just seda võimaldabki - ühes kohas, Töötukassas, tegeleb üks juhtumikorraldaja konkreetse inimese muredega kogu aeg ja koordineerib vajadusel suhtlemist teiste asutustega, kellest parasjagu kasu on," lõpetas Kruuse.
 
Homme kell 10 toimub töövõimereformi lõppseisu kaardistav arutelu Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, kuhu kõik soovijad on oodatud.