Sa oled siin

Minister Kruuse: nõustamisbürood teevad hea nõu kättesaadavaks ka piiratud liikumisvõimega inimesele

Täna avatakse Põltsamaa Päevakeskuse ruumides (Lossi tn 47) Tööinspektsiooni esimene nõustamisbüroo, mis saab esialgu avatud olema üks kord nädalas. Töötajate ja tööandjate huvi suurenemisel võib büroo sagedamini avatud olla. 

Nõustamisbüroos jagab Tööinspektsioon nõu töötajatele ja tööandjatele töökeskkonda puudutavates küsimustes. Tähelepanu keskmes on väikese ja keskmise suurusega ettevõtete nõustamine, et aidata neil hoida ja parandada oma töötajate töövõimet. Nõustamise üks eesmärke on aidata ka tööinspektoritel märgata senisest rohkem vähenenud töövõimega töötajate erivajadusi töökeskkonnas.

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse tõi välja nõustamisbüroode olulisuse Eesti töömaastiku arendamisel. „Eesti eri paigus avatavad nõustamisbürood on oluline samm toomaks head nõu inimestele lähemale. See on eriti oluline just piiratud liikumisvõimega inimestele, kel on nüüd rohkem võimalusi Tööinspektsiooni külastada,“ ütles Kruuse. „Nõustamisteenusega saame aidata vähenenud töövõimega inimesi siseneda tööturule, et toetada nende soovi olla ühiskonnas aktiivne,“ lisas minister.

Tööinspektsioon avab veel 16 nõustamisbürood erinevates Eesti tõmbekeskustes. Koos olemasolevate Tööinspektsiooni kontoritega on aasta lõpuks vähemalt 30 linna ja alevit, kus spetsialistid töötajaid ja tööandjaid nõustavad. Lisaks saab töökeskkonna-alaste küsimuste kohta nõu küsida infotelefonil ja e-kirja teel. Samuti saab tööelu puudutavatele küsimustele vastuseid Tööelu portaalist www.tööelu.ee.