Sa oled siin

Minister Kruuse: vabandan ametniku jämeda suhtlemisstiili pärast

"Tänases (9. oktoober, Kadri Ibrus: Töötukassa tööle tahtvale puudega inimesele: sa ei meeldi meile) Eesti Päevalehes ilmunud loost saime teada, et Töötukassa ametnik, kelle ülesanne on ka ilma töövõimereformita suhelda erivajadustega inimestega inimväärikust austavalt, ei ole põhilistest ametinõuetest kinni pidanud. 
 
Ilmunud loo põhjal võib järeldada, et inimesega on suheldud jämedalt ja ebaadekvaatselt ning tekib kahtlus, kas talle edastatud teave on sisuliselt põhjendatud. Vabandan Sotsiaalministeeriumi ja sellega seotud asutuste tubli ametkonna nimel Margit Rosental-Tusti ees.
 
Pärin Töötukassast juhtumi kohta aru ning küsin juhtidelt, mida võetakse ette, et erivajadustega inimesi koheldataks edaspidi ja alati oluliste klientidena. Need on inimesed meie seast, kes  väärivad ja vajavad toetavaid ametnikke, et töövõimereformi raames leida täiendavaid võimalusi vähendatud töövõimega inimeste tööjõuturule toomiseks. Samuti palun uurida Margit Rosental-Tusti juhtumit konkreetselt ja selgitada, kuidas selline suhtlemine teoks sai saada," ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse.