Sa oled siin

Minister Kütt: koos arutades leiame parimad lahendused selleks, et töövõimereform ka tegelikult õnnestuks

SA Koeru Hooldekeskus
SA Koeru Hooldekeskus
Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt on töövisiidil Järvamaal. Minister kohtub Järvamaa Puuetega Inimeste Kojas erinevate haiguste ühingute esindajatega, et arutada töövõimereformi ja sellega seonduvaid muudatusi tavapärases elus.
 
„Töövõime reformi eesmärk on toetada vähenenud töövõimega inimeste töölesaamist ja luua võimalusi töötamist toetavateks teenusteks. Kui inimesed pääsevad tööle ja hakkavad saama palka, suurenevad ka kohalike omavalitsuste tulud. See omakorda tähendab, et omavalitsused saavad rohkem parandada oma inimeste elukeskkonda ja vajalikke teenuseid pakkuda. Rääkimata tööealiste vähenenud töövõimega inimeste võimalustest läbi Töötukassa saada erinevaid koolitusi ja abivahendeid ning tööalast rehabilitatsiooni,“ ütles minister kohtumisel Järvamaa esindajatega.
 
Sotsiaalministeerium plaanib omavalitsusi toetada 50 miljoni euroga Euroopa Sotsiaalfondi kaudu sotsiaalteenuste arendamisel ja elluviimisel. 
 
Järvamaa visiidi käigus külastab minister ka Koeru Hooldekeskust, kus tutvutakse seal pakutavate teenustega. Samuti külastab minister Järvamaa haigla õendusabikeskust, Paide pansionaati ja AS Hoolekandeteenused Türi Kodu. Ministrit saadavad maavanem Tiina Oraste ja haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Inge Mihkelsaar.