Sa oled siin

Minister Kütt: toiduabi suhtes on saavutatud ühine visioon

Eile sotsiaalministeeriumis toimunud kohtumisel võeti teemaks toiduabi jagamine. Põhjalikus diskussioonis räägiti toiduabi ostmisest ja selle jagamise tingimustest abivajajatele. Toidupaki sisu suhtes pidasid osapooled kõige tähtsamaks tervislikkust ja mitmekülgsust.

„Läbi mitme kohtumise oleme saavutanud oma partneritega ühise keele,“ ütles sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt. „Meil on olemas ühine visioon, kuidas peaks toiduabi Eestis korraldatud olema,“ lisas Kütt. „Tähtis on see, et paki saavad reaalsed abivajajad,“ tõdes Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „Sellesse protsessi on suudetud kaasata erinevate tasandite esindajaid ja koostöö partneritega on olnud tõhus,“ lisas Õunap.

Järgmisele perioodile kavandatava toiduabi jagamisel on osapooltel erinevad rollid. Lisaks sotsiaalministeeriumile on oma osa teha nii partnerorganisatsioonidel kui ka kohalikel omavalitsustel. Koostööpartnerid pidasid oluliseks, et abi jõuaks abivajajateni kohalikul tasandil ja ühtsetel põhimõtetel üle kogu Eesti.