Sa oled siin

Minister Kütt: vanavanemad on teinud tänuväärset tööd

Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt andis pühapäeval koos Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisfondiga üle tänukirjad tublidele ja töökatele vanavanematele. Siiani on fond pärjanud selle tiitliga 82 inimest.

„On väga oluline märgata vanavanemate tehtavat tööd. Põlvkondadevahelise sideme hoidmine ning elutarkuste ja –kogemuste jagamine on see, mis meid läbi aastasadade on edasi viinud. Aitäh teile imelised vanavanemad üle terve Eestimaa!“ tõdes Kütt.

Imelise vanaema või vanaisa tiitel on mõeldud vanavanematele, kes oma lapselastele suunatud hoole ja armastuse kõrvalt leiavad aega ja tahtmist ka aktiivseks ühiskondlikuks tööks. Samuti tänati tiitliga imetlust väärivaid vanavanemaid, kes kasvatavad orvuks või vanemliku hoolitsuseta jäänud lapselapsi.

2006. aasta 2. novembril, hingedepäeval  loodi Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu juurde Vanavanemate Fond, mis seadis oma ülesandeks vanavanemate sisukate tööaastate, viljaka ühiskondliku töö ja elujaatava hoiaku, tänaseni kestva aktiivse tegevuse ning lastelastele jagatud hoole ja armastuse esiletõstmise.