Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Minister Ossinovski ja volinik Jourová arutasid võrdse kohtlemise ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise vajalikkust Euroopas

"Inimeste võrdne kohtlemine on Euroopa kodanike põhiõiguste küsimus. See on vundament, millele on Euroopa Liit rajatud, ning on oluline, et kõik liikmesriigid tõhustaksid oma tegevusi selles valdkonnas," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski
"Inimeste võrdne kohtlemine on Euroopa kodanike põhiõiguste küsimus. See on vundament, millele on Euroopa Liit rajatud, ning on oluline, et kõik liikmesriigid tõhustaksid oma tegevusi selles valdkonnas," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kohtus eile, 2. mail Brüsselis Euroopa Komisjoni justiits-, tarbijakaitse ja soolise võrdõiguslikkuse voliniku Věra Jourovága, et arutada olulisemaid küsimusi Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal võrdse kohtlemise ja soolise võrdõiguslikkuse valdkonnas. 

„Inimeste võrdne kohtlemine on Euroopa kodanike põhiõiguste küsimus. See on vundament, millele on Euroopa Liit rajatud, ning on oluline, et kõik liikmesriigid tõhustaksid oma tegevusi selles valdkonnas. Mitmekesisus on oluline väärtus, millest sünnib kasu kogu ühiskonnale. Teame, et mitmekesised kollektiivid on loovamad ja nõtkemad. Mitmekesisust väärtustavad ettevõtted on üleilmses konkurentsis edukamad. Mitmekesisuse kokkulepped on Euroopa Liidu liikmesriikides juba laialt levinud vabatahtlikud algatused,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Minister esitas volinikule kutse Euroopa Liidu mitmekesisuse lepete foorumile, mis toimub koostöös Euroopa Komisjoni ja Eesti Inimõiguste Keskusega 6.–7. novembril Tallinnas. Foorumi keskmes on mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise tähtsus ettevõtetes ja teistes organisatsioonides.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osaleb kahe päeva jooksul veel kahepoolsetel kohtumistel üheksa Euroopa Parlamendi liikmega, et arutada enne eesistumist Eesti prioriteete tervise- ja töövaldkonnas.

Täna juhib Ossinovski valitsuse kohtumisel Euroopa Komisjoni liikmetega teemablokki „Kaasav ja kestlik Euroopa“, mis on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise riikliku programmi üks neljast prioriteedist. 

Tervise- ja tööminister osaleb kahepäevasel Vabariigi Valitsuse visiidil Brüsselis, kus kohtutakse Euroopa Komisjoni ning Euroopa Parlamendi liikmetega.

Veel uudiseid samal teemal

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul on oluline, et soolise võrdõiguslikkusega arvestatakse järjepidevalt erinevates eluvaldkondades ning probleemide lahendamiseks tegeletakse nii naiste kui meestega. “Inimeste käitumist ja ühiskondlikke hoiakuid võivad mõjutada nii laia tähelepanu pälvivad üksikjuhtumid kui ka valitsuspartnerite vahetused, samuti majanduslikud või tervishoiukriisid. Me peame riigina soolise võrdõiguslikkuse arengut süsteemselt, teaduspõhiselt ja järjepidevalt toetama – positiivsete t
01.12.2021|Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium esitleb täna soolise võrdõiguslikkuse kogumikku

Täna esitletakse sotsiaalministeeriumis artiklikogumikku „Teel tasakaalustatud ühiskonda III“, mis sisaldab tavapärasemate soolise võrdsuse teemade kõrval ka uusi päevakajalisi käsitlusi nagu sissevaade naiste kaasatusse idufirmade tegevuses, seksuaalne ahistamine ning keskkonnaprobleemide ja rändeküsimuse sooline mõõde. Lisandunud on ka filmi, teatri ja muusika sooline analüüs.

„Enamik hoolekandeasutuste elanikest ja töötajatest kuuluvad riskirühma, eriti kui pool aastat esimesest vaktsineerimiskuurist on juba möödas. Seetõttu on oluline, et hooldekodudes saaksid tõhustusdoosid võimalikult kiiresti tehtud,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
01.12.2021|Sotsiaalministeerium

Kõrge vaktsineeritusega hooldekodud saavad tänasest toetust taotleda

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas määruse, millega kõrge vaktsineeritusega hooldekodud saavad 1. detsembrist taotleda toetust. Vähemalt 90 protsenti töötajatest peab toetuse saamiseks olema kahe doosiga vaktsineeritud ja toetuse summat saab suurendada, kui suur osa hoolekandeasutuse elanikest on kaitstud ka tõhustusdoosiga.