Sa oled siin

Minister Ossinovski: tervishoiu rahastamismudel peab toetama patsiendikeskse teenuse osutamist

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
„Võiksime liikuda tükipõhiselt tervishoiuteenuse ostmiselt patsiendi heaolu tagamisele konkreetsetes piirkondades,“ ütles Ossinovski.

Tervishoiusüsteemi edasise arendamise põhifookuses on patsiendi huvide eest seismine, senine teenuse mahtude ostmine on aga oma aja ära elanud, rääkis tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski Tartu Ülikooli Kliinikumi kevadkonverentsil.

„Võiksime liikuda tükipõhiselt tervishoiuteenuse ostmiselt patsiendi heaolu tagamisele konkreetsetes piirkondades,“ ütles Ossinovski. „Peame uue haiglavõrgu arengukava loomise käigus suutma vaadelda iga haiglat ja piirkonda individuaalselt, seades esikohale patsiendi huvid.“

Enamus tervishoiu arenguruumist seisneb ministri sõnul töös, mida tehakse enne ja pärast eriarsti visiiti. „Erinevate teenuste integratsioon on nõrk ning haigekassa praegune rahastussüsteem hoiab erinevad tasandid tugevalt lahus. Olen veendunud, et sama raha eest on võimalik osutada paremat teenust, ent selleks on vaja muuta süsteemi, milles ei domineeriks ravijuhtude ostmine, vaid patsiendi vajadustest lähtuv koostöö.“

Kõne all on ka küsimus, kuidas laiendada ravikindlustuse tulubaasi. „Riik peaks pensionäride eest ravikindlustuse ära maksma ja haigekassa eelarve struktuurse miinuse küsimus oleks lahendatud. Paralleelselt on aga oluline arutada, kuidas lisaks tänase taseme hoidmisele anda teenust, mida  on ühiskonnale päriselt vaja ja mis on kõigile kättesaadav. Patsiendi jaoks tähendab see ka ravimite ja hambaravi kompenseerimise vajadust,“ sõnas minister.

„Oluline on murda aruteludes väljapoole ette dikteeritud mõttemallist ning rääkida ravijuhtude kõrval rohkem patsiendist, tema tervisest ja ka ennetustööst, mis tuleb senisest süsteemsemalt integreerida Eesti tervishoiusüsteemi.“ 

Veel uudiseid samal teemal

ravimid
10.01.2020|Sotsiaalministeerium

Ravimite tarneraskuste leevendamiseks on vaja rohkem läbipaistvust ja kiiret infovahetust

Sotsiaalministeeriumis toimus kolmapäeval, 8. jaanuaril arstide, ametite ning ravimituru osapoolte ümarlaud, kus olid kõne all siseriiklikud meetmed ravimite tarneraskuste ennetamiseks ning nende mõju leevendamiseks patsientidele. Tarneraskuste ennetamiseks peeti oluliseks läbipaistvamat ülevaadet ravimivarudest nii hulgimüügis kui apteekides, tarneraskuse tekkimisel aga kiiret infovahetust kõigi ravimi tarneahela lülide vahel ravimitootjast patsiendini.  

liikuma kutsuv kool
07.01.2020|Sotsiaalministeerium

Liikuma kutsuva kooli projekt laieneb üle Eesti

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas 2019. aasta lõpul toetuse andmise otsuse, millega eraldatakse Tartu Ülikoolile 2,7 miljonit eurot kooliõpilaste liikumisaktiivsuse tõstmiseks. Toetusega on kavas töötada välja liikuma kutsuva kooli mudel ning toetada liikuma kutsuva kooli põhimõtete rakendamist aastaks 2023 vähemalt 140-s koolis üle Eesti.