Sa oled siin

Minister Sikkut osaleb EL töö- ja terviseministrite kohtumisel Brüsselis

minister
Töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel on artelul Euroopa Komisjoni majanduskasvu ja tööhõive aruanded, mis keskenduvad kõrgetele tööhõive numbritele ning ebavõrdsuse ja vaesuse probleemidele. Terviseministrite kohtumisel on peateemana kõne all vaktsineerimisalase koostöö tõhustamine Euroopas.

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb 6.-7. detsembrini Brüsselis toimuval Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu kohtumisel. Töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel on artelul Euroopa Komisjoni  majanduskasvu ja tööhõive aruanded, mis keskenduvad kõrgetele tööhõive numbritele ning ebavõrdsuse ja vaesuse probleemidele. Terviseministrite kohtumisel on peateemana kõne all vaktsineerimisalase koostöö tõhustamine Euroopas.

6. detsembril toimuval sotsiaal- ja tööministrite kohtumisel soovitakse kokku leppida Euroopa Tööjõuagentuuri loomises. Agentuuri ülesandeks saab informeerida, koordineerida koostööd ning lahendada vaidlusi töötajate vaba liikumist puudutavates küsimustes Euroopa Liidus. 

Nõukogu kinnitab soovitused, milles käsitletakse ebatüüpilist tööhõivevormi kasutavate töötajate juurdepääsu sotsiaalkaitsele. Soovituste eesmärk on suurendada sotsiaalset kaitset näiteks tähtajalise, ajutise ja osaajatöö, platvormitöö ning renditöö tegijatele, kes ei ole oma lepingu tüübi või tööturustaatuse tõttu piisavalt kaitstud näiteks töötuse, haiguse ja tööõnnetuste eest.

Samuti on kavas kinnitada nõukogu kokkulepe direktiivi kohta, mis puudutab töötajate kaitset tööl kantserogeenide ja mutageenidega kokkupuutest tulenevate ohtude eest. 

7. detsembril toimuval terviseministrite kohtumisel on peateemana arutelul liikmesriikide koostöö vaktsiinennetatavate nakkushaiguste tõrje tõhustamiseks ning vaktsineerimisega hõlmatuse suurendamiseks. Samal teemal on kavas vastu võtta ka nõukogu soovitused.

Lisaks osaleb minister Riina Sikkut täna, 6. detsembril õhtul arutelupaneelis projekti "Euroopa Struktuurifondid tervise heaks" kõrgetasemelisel lõpukonverentsil, kus jagab Eesti kogemusi Euroopa Liidu struktuurifondide kasutamisest tervise valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

Tallinna Haigla
18.02.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Sikkut kinnitas Tallinna Haigla arengukava

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut kinnitas Tallinna Haigla funktsionaalse arengukava I ja II etapi dokumendid. Arengukava näeb ette, et Lasnamäe meditsiinilinnakusse, Lauluväljaku lähistel rajatakse praeguste Lääne- Tallinna ja Ida-Tallinna keskhaiglate asemel uus kaasaegne Tallinna Haigla. 

veepudel
12.02.2019|Sotsiaalministeerium

Alkoholi müügipiirangud tulevad sõltlastele appi

Alates 1. juunist jõustuvad alkoholi väljapanekupiirangud, mis kohustavad paigutama alkohoolsed joogid kaupluses teistest kaupadest eraldi ning piirama alkoholi nähtavust väljastpoolt müügikohta. Muudatuste eesmärk on vähendada ennekõike haavatavamate sihtrühmade – laste ja alkoholisõltlaste vältimatut kokkupuudet alkoholiga.