Sa oled siin

Minister Sikkut osaleb Põltsamaa uue tervisekeskuse nurgakivi panekul

tervisekeskused
Minister lisas, et meie ühine eesmärk perearstide meeskondade tugevdamisel on aidata inimest tema tervise hoidmisel ja edendamisel parimal võimalikul viisil.

Täna, 16. novembril pannakse nurgakivi Põltsamaa uuele tervisekeskusele. Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul aitavad üle Eesti rajatavad uued tervisekeskused tugevdada peremeditsiini ja muudavad arstiabi inimestele kättesaadavamaks.

„Uute kaasaegsete tervisekeskuste rajamine üle Eesti toob peremeditsiinis suure muutuse, mis aitab perearstide, -õdede ja teiste spetsialistide abi muuta inimestele kättesaadavamaks. Koos rajatavate tervisekeskustega tugevnevad perearstide meeskonnad ja hakatakse pakkuma laiemat valikut teenuseid. Uutes esmatasandi tervisekeskustes hakkavad perearsti ja -õe kõrval tööle füsioterapeut, koduõde ja ämmaemand ning sõltuvalt kohapealsetest vajadustest ka teised spetsialistid,“ ütles minister Riina Sikkut.

Ministri sõnul võimaldavad investeeringud taristusse pakkuda edaspidi terviseteenuseid kaasaegsetes tingimustes. „Perearstid ja -õed on meie tervishoiu vundament ja nende tähtsus, pädevus ja vastutus ajas järjest kasvab. Kuna keskustes hakkab tööle mitu perearsti, paraneb ka koostöö ja suurenevad võimalused pikendada vastuvõtuaega.“

Minister lisas, et meie ühine eesmärk perearstide meeskondade tugevdamisel on aidata inimest tema tervise hoidmisel ja edendamisel parimal võimalikul viisil. „Tihedam koostöö ja suhtlus erinevate arstide ja spetsialistide vahel loob paremad võimalused ka ennetustööks, mille järgi nii suur vajadus on.“

Põltsamaa tervisekeskuse projekti raames planeeritud tööde käigus ehitatakse juurdeehitus Lossi tn 49 hoonele ning renoveeritakse osad tervisekeskuse esimese korruse ruumid. Tervisekeskuse juurdeehitus- ja renoveerimistööde tulemusena paraneb inimeste jaoks üldarstiabi teenuste  kättesaadavus.

Põltsamaa uues tervisekeskuses hakkavad tööle 6 perearsti, lisaks hakatakse pakkuma füsioteraapiat, koduõendust, ämmaemanda teenust, psühholoogilist ja sotsiaalnõustamist, töö- ja koolitervishoiuteenuseid, ambulatoorset eriarstiabi, proteeside ja abivahendite andmise teenust.

Tervisekeskusega seotud ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, millele lisandub toetuse saaja omafinantseering. Kokku rajatakse aastaks 2023 üle Eesti vähemalt 55 uut kaasaaegset esmatasandi tervisekeskust.

Veel uudiseid samal teemal

Tallinna Haigla
18.02.2019|Sotsiaalministeerium

Minister Sikkut kinnitas Tallinna Haigla arengukava

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut kinnitas Tallinna Haigla funktsionaalse arengukava I ja II etapi dokumendid. Arengukava näeb ette, et Lasnamäe meditsiinilinnakusse, Lauluväljaku lähistel rajatakse praeguste Lääne- Tallinna ja Ida-Tallinna keskhaiglate asemel uus kaasaegne Tallinna Haigla. 

veepudel
12.02.2019|Sotsiaalministeerium

Alkoholi müügipiirangud tulevad sõltlastele appi

Alates 1. juunist jõustuvad alkoholi väljapanekupiirangud, mis kohustavad paigutama alkohoolsed joogid kaupluses teistest kaupadest eraldi ning piirama alkoholi nähtavust väljastpoolt müügikohta. Muudatuste eesmärk on vähendada ennekõike haavatavamate sihtrühmade – laste ja alkoholisõltlaste vältimatut kokkupuudet alkoholiga.