Sa oled siin

Minister Tsahkna: arutelu pagulaste üle on oluline

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ütles täna justiitsministeeriumis toimunud pagulaspoliitika ümarlaual, et Eesti ühiskond peab tegema järeldused mujal Euroopas toimuvatest kultuuridevahelistest konfliktidest ning nende ennetamiseks kehtestama oma reeglid.

„Elame avatud maailmas ja kõik see, mis on Euroopas, jõuab varem või hiljem ka Eestisse. Seepärast on meil kohustus ennetavalt sisserändega seonduvad probleemid omakeskis läbi arutada ja vajadusel ka vastavad reeglid kehtestada,“ ütles Tsahkna. „Need reeglid peavad austama inimeste eneseväärikust ja põhiõigusi ning välistama ekstremismi, millega Euroopa täna hädas on,“ rõhutas minister.
  
Sotsiaalkaitseminister pidas oluliseks, et meie enda arvamusliidrid ei sildistaks pagulasteemadel peetavat debatti kui destruktiivset ning passiivset minevikuihalust või asendustegevust. „Kogu Euroopa ja ka Eesti tuleviku üheks suurimaks väljakutseks on sisserände ja sellega seonduvate teemadega hakkama saamine,“ ütles minister.

Margus Tsahkna pidas oluliseks eesti keele õpet ning kohanemisprogrammide reaalset toimimist, kuna see aitab siia elama asunud inimestel paremini hakkama saada, leida tööd, saada parem haridus ja seeläbi ühiskonda sulanduda.