Sa oled siin

Minister Tsahkna kohtus pagulaste toetamise teemal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku valitsusega

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse kohtusid täna Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku valitsusega, et rääkida kiriku võimalustest aidata kaasa pagulaste vastuvõtmisel. Kirikud soovivad anda oma panuse ja on valmis omalt poolt toetama riiki pagulaste vastuvõtmisel.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna hindab kõrgelt kiriku valmisolekut anda oma panus Eesti ühiskonna ees seisva pagulasteema lahendamisse. „On oluline, et me võtame ise initsiatiivi pagulasteemaga tegelemisel ja leiame lahendused. Selleks on meil vaja partnereid, kellega koos tagada võimalikult sujuv pagulaste sulandumine Eesti ühiskonda,“ ütles Tsahkna.

Tegemist oli kahe poole esmase infovahetusega, kus räägiti võimalikust koostööst pagulaste abistamisel ja lõimimisel Eesti ühiskonda.

„Meie eelistus on tuua Eestisse võimalikult sarnase kultuuritaustaga peresid, kellele on vaja tuge ning nõu meie ühiskonda sulandumisel. Eesti Evangeelne Luterlik Kiriku valitsus on meile väga vajalik partner, et see toimuks edukalt,“ lisas minister.
 

Aleksandra Solntseva
meediasuhete nõunik
Sotsiaalministeerium
626 9369
5826 2265
aleksandra.solntseva@sm.ee